Positive Ventures’ın yeni etki fonu, amiral gemisi fonunun üç katı olacak

rent a car 34

Pozitif GirişimlerSão Paulo merkezli bir girişim sermayesi şirketi olan , etki fonu için 25 milyon dolarlık sermaye taahhüdü aldı. Bu, önceki fonunun üç katını temsil ediyor, üç yıl önce büyüdü.

San Francisco’da da bir ofisi bulunan firma, yetersiz hizmet alan topluluklarda iklim değişikliği, eğitim, sağlık ve finansal hizmetlerde teknoloji odaklı çözümler geliştiren Latin Amerikalı kuruculara tohum öncesi ve tohum aşamalarında yatırım yapıyor.

Ortağı ve CEO’su Andrea Kestenbaum, TechCrunch’a bu yeni fonun iki yıldan kısa bir süre içinde yönetim altındaki varlıklarının üç katını temsil ettiğini ve bunun da toplam 1 milyar dolarlık piyasa değerine tekabül ettiğini söyledi.

Ortak ve yönetim kurulu başkanı Fábio Kestenbaum bir röportajda, yeni fonun desteklenmesinin büyük kurumsal yatırımcılar ve aile ofislerinin yanı sıra Natura & Co.’nun CEO’su Fabio Barbosa’nın da dahil olduğu bir grup sınırlı ortak olduğunu söyledi.

En önemli fonu olan Positive Ventures, karbon kredisi sağlayıcısı gibi şirketlere yatırım yaptı. Pachama ve sosyal ticaret girişimi FavoLatin Amerika’da sosyal ticaret devrimine öncülük ediyor.

Geçen Ekim ayına kadar, firma artırmıştı İkinci fonun 20 milyon doları ve Collaborative Fund ile birlikte tohum öncesi turda ortak liderlik yaptı. Ruufev sahiplerini, güneş paneli montajcılarını ve borç verenleri birbirine bağlayan bir Şili pazarı.

Son zamanlarda, yatırım yaptı çırakBrezilya’da iş, eğitim ve toplumu birleştiren yüksek kaliteli çıraklık programları sunar.

Fábio Kestenbaum, genel olarak, yeni fonla, Positive Ventures’ın tohum öncesi ve tohum seviyelerinde 20 ila 25 şirkete yatırım yapmayı planladığını söyledi. Bir tohum öncesi şirket için ortalama çek büyüklüğü yaklaşık 250.000 ABD Doları ve tohum turları için 600.000 ABD Doları olacaktır. Firma ayrıca, %5 ile %10 arasında alacağı azınlık hissesi fırsatlarını da araştırıyor.

“İş ve etki açısından güzel bir zeka geliştirmek ve süper kurucu merkezli olmak için mümkün olduğunca erken bir ekip oluşturmak istiyoruz” diye ekledi. “İklim yatırımını, yapay zekayı ve özellikle Latin Amerika doğa temelli çözümler ve karbon için dünyanın sıcak noktası olduğundan, ortaya çıkan tüm doğa temelli çözümleri ikiye katlayacağız, bu yüzden burada gerçekten ilk hareket eden kişi olmak istiyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın