Aston Martin, elektrikli araçların geliştirilmesine yardımcı olması için Lucid’den yararlanıyor

Berrak GrupŞirketler Pazartesi günü yaptığı açıklamada, tamamen elektrikli lüks Air sedan’ı üreten ABD’li otomobil üreticisinin Aston Martin’e gelecekteki elektrikli araç modelleri için aktarma organı bileşenleri sağlayacağını söyledi. İkonik İngiliz lüks otomobil üreticisi, 2025’te bir EV piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Anlaşma, Lucid için bir ilki işaret ediyor – tedarikçi olarak hareket etme ve gelir akışlarını çeşitlendirme şansı.

Lucid mücadele ediyor teslimat beklentilerini karşılamak Ve yeterli talebi toplamak lüks EV’leri için ve sürekli olarak gelirde ritmi kaçırdı. Martta, Lucid iş gücünü %18 azalttı.

Bu yılın başlarında startup, motor sporlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış elektrikli tahrik ünitesinin bir türevini tanıttı. Başlangıç

Anlaşmanın şartlarına göre Aston Martin, Lucid’e aşamalı nakit ödemeler yapacak ve girişime %3,7 hisse veya yaklaşık 28.352.273 adi hisse verecek. Hisselerin ve nakit ödemelerin değeri yaklaşık 232 milyon dolara ulaşmalıdır.

Lucid, Aston Martin’e teknik destek verecek çünkü ikincisi, Lucid’in ikiz motorlu tahrik ünitesi, pil teknolojisi ve Wunderbox adı verilen yerleşik şarj ünitesi dahil olmak üzere elektrikli aktarma organı teknolojilerini entegre ediyor.

Aston Martin Baş Teknoloji Sorumlusu Roberto Fedeli, “Dahili geliştirmemizle birleştiğinde, bu, hiper arabalardan spor arabalara ve SUV’lara kadar gelecekteki tüm Aston Martin ürünlerine uygun tek bir ısmarlama BEV platformu oluşturmamıza olanak sağlayacak” dedi. Bir açıklamada.

Aston zaten Mercedes-Benz’in motorlarını ve diğer teknolojilerini kullanıyor. Çinli Geely kısa süre önce Aston’daki hissesini %17 artırdı.

Aston Martin’in yönetim kurulu başkanı Lawrence Stroll yaptığı açıklamada, “Mercedes-Benz ile birlikte, elektrifikasyon stratejimizi gerçekleştirmek için yaptığımız iç geliştirme ve yatırımları destekleyen dünya standartlarında iki tedarikçimiz var” dedi. “Geely ile kısa süre önce duyurulan uzun vadeli ortaklık sayesinde, Çin’in kilit stratejik pazarındaki derin uzmanlığının yanı sıra teknoloji ve bileşen yelpazesine erişme fırsatı da elde edeceğiz.”

Aston Martin’in Salı günü yeni üretim hedeflerini belirleyen stratejik bir güncelleme duyurması planlanıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın