Arka uç geliştirme platformu Platformatic, 3,5 milyon dolar artırdı

rent a car 34

platformatik, yeni bir arka uç geliştirme platformu, işletmelere mikro hizmet tabanlı mimarileri tek parça basitlikte oluşturma ve dağıtma araçları vererek altyapılarını modernleştirmelerini kolaylaştırmak istiyor. Node.js gazileri tarafından kurulan şirket Luca Maraschi (CEO) ve Matteo Collina (CTO), bugün ayrıca Panache Ventures ve bir dizi melek yatırımcının (GitHub kurucusu Tom Preston-Werner dahil) de katıldığı, Decibel liderliğindeki 3,5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansmanı turunu duyurdu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kurucu ortakların geçmişi göz önüne alındığında, Platformatic Node.js’yi ve belki daha da önemlisi popüler hızlandırmak özünde Collina tarafından oluşturulan web çerçevesi. Fastify, Capital One, Walmart ve American Express gibi büyük kuruluşlarda zaten kullanılıyor ve Platformatic, Fastify’ı temel olarak alıyor ve kurumsal yetenekler, yönetilen hizmetler ve özel bir destek ekibi ile genişletiyor. Bu, popüler açık kaynak projelerinden para kazanmanın modern oyun kitabıdır.

Görsel Kaynakları: platformatik

Şirket, ekibin bu yeni platformu oluşturmasını sağlayan Fastify’ın genişletilebilirliği ve eklenti mimarisi olduğunu açıklıyor.

Kurucular, “Günümüzün dijital dünyasında, her şekil ve büyüklükteki işletme, artan sağlam, güvenilir ve ölçeklenebilir yazılım sağlama ihtiyacına ayak uydurmak için dijital dönüşüm girişimlerinden geçiyor” diye yazıyor. “Ancak, yekpare mimariden dağıtık mimariye geçen uygulama mimarileriyle, bu dağıtılmış arka uçların oluşturulması ve işletilmesi giderek daha karmaşık hale geliyor. Ön uç uygulama geliştirme, modern çerçevelerden ve platformlardan yararlanırken, arka uç geliştirme, karmaşık ve katı yapısı nedeniyle çok geride kaldı.”

Platformatic’in vaadi, arka uç altyapısını, veritabanı entegrasyonlarını, kimlik doğrulamasını, güvenlik ayarlarını, API ağ geçitlerini, gözlemlenebilirliği ve daha fazlasını ayarlamaya yönelik tüm rutin işleri ortadan kaldırması ve geliştiricilerin kodlarını yazmaya odaklanmalarına izin vermesidir. daha sonra çalışacağı yer.

Decibel ortağı Sudip Chakrabarti, “Platform mühendisliği ekipleri, şirketler arasında neredeyse aynı olan bileşenlerle tekerleği yeniden icat etmeye devam ediyor” dedi. “Geliştiricileri etki yaratan ürünler geliştirmekten alıkoyuyor. Platformatic, tüm dünyaların en iyisini sunuyor: daha düşük bağımlılık riskleri ve devreye alma maliyetleri olan işletmeler için harika bir geliştirici deneyimi ve gönül rahatlığı.”

Platform, bir kuruluşun Node.js uygulamalarını ve mikro hizmetlerini tek bir birimde birleştirmek için Platformatik Çalışma Zamanı ve Çalışma Zamanı API’sini içerir; Bu mikro hizmetlerin ve nasıl bağlandıklarının görsel bir haritasını oluşturmak için Platformatik Taksonomi; Bu mikro hizmetleri tek bir API ile tek bir ekosistemde oluşturmak için Platformatik Kompozisyon; ve bu Node.js uygulamalarını devreye almak için şirketin bulut ortamı olan Platformatic Cloud.

Maraschi, “Platformatic’i kutudan çıkar çıkmaz çalışacak ve geliştiricilerin ve işletmelerin çok ihtiyaç duyduğu tüm güvenilirliği, güvenliği ve ölçeklenebilirliği sağlayacak şekilde oluşturmayı planlıyoruz” dedi. “Ayrıca, kullanıma hazır Platformatic deneyimi, dağıtılmış arka uçların nasıl olması gerektiğine dair fikir sahibi bir görünüm sunarken, ısmarlama kurumsal ihtiyaçları karşılamak için özelleştirmelere olanak tanır. Hedefimiz, “kuralcı olmadan fikir sahibi olmak” ve Fastify’ın etrafındaki zengin eklenti ekosistemi, bu vizyonu gerçekleştirmek için en iyi platformu sağlıyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın