Google Cüzdan, QR tabanlı kartlar ve sigorta kartları için destek ekler

Google bir güncelleme duyurdu Google cüzdanı görüntüleri kartlara dönüştürme yeteneği, Google Mesajlar ile biniş kartı entegrasyonu ve sağlık kartlarını kaydederken ek bir güvenlik katmanı gibi yeni özelliklerle bugün.

Şirket, kullanıcıların yakında spor salonu geçişleri veya sadakat kartları gibi şeylerden barkodları veya QR kodlarını hızlı bir şekilde tarayabileceklerini ve bunları Google Cüzdan’a kaydedebileceklerini söyledi. Bu özellik, bu kodların mevcut bir e-ticaret iade QR kodu veya dijital park cezası görüntüsünden taranmasını da destekler.

Google, müşterilerin sigorta kartlarının dijital bir sürümünü Google Cüzdan’a kaydetmelerine yardımcı olmak için sigorta şirketi Humana ile de çalışıyor. Ek olarak, Birleşik Krallık’taki kişiler Ulusal Sigorta Numaralarını HMRC uygulamasını kullanarak Wallet uygulamasına kaydedebilecekler. Bu sağlık kartları, adı verilen özel bir etiketle kaydedilecektir. “Özel Geçiş.” Kullanıcılar, onlara erişmek için parmak izi veya cihaz PIN kodu gibi ikinci bir kimlik doğrulama biçimine ihtiyaç duyacaktır.

rent a car 34

Uygulama ayrıca ABD’de devlet tarafından verilen kimliklere yönelik desteğini genişletiyor Şirket, Maryland kimliğini veya ehliyetini Cüzdan uygulamasına kaydetme desteği sunuyor — kullanıcıların, cihaz kilidi etkinken Android 8.0 çalıştıran bir telefona ihtiyacı olacak. Google, önümüzdeki aylarda daha fazla eyaletin destekleneceğini söyledi – Arizona, Colorado ve Georgia benzer özelliklere sahip olacak. Yıl içinde, çevrimiçi hesapları doğrulamak veya araba paylaşım hizmetlerinde araba kiralamak için kaydedilmiş kimlikler için kullanım örnekleri sunacağını da sözlerine ekledi. Turo.

Arama devi ayrıca Vietnam Havayolları ve Renfe (İspanya’nın ulusal demiryolu şirketi) ile çalışıyor. Bu sayede rezervasyon onayını Google Mesajlar aracılığıyla alan kişiler, biniş kartlarını Google Cüzdan’a kaydedebilir. Ayrıca, TagMe gibi restoran rezervasyon sistemleri, kullanıcılara rezervasyonları için Google Cüzdan’a hazır giriş kartları gönderebilecek.

Google, ofisin farklı alanlarına erişim için kurumsal geçiş kartları ve rozetleri Google Cüzdan’a da getirmek için çalışıyor. Şirket ayrıca, uygulamanın geçiş geçişleri için kullanımını genişletiyor. Almanya’da, kullanıcılar artık toplu taşıma araçlarında kullanılabilecek Deutschlandbiletlerini kolayca kaydedebilirler.

Şirketin ilk lansmanı Google cüzdanı kullanıcıların 40’tan fazla ülkede farklı kartlar depolamasına izin vermek için geçen yıl Google I/O’da. O zamandan beri, uygulama erişimini 20’ye çıkardı. daha fazla pazar.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın