Walmart plastik postaları bırakacak, müşterilerin teslim alma siparişi için kendi çantalarını getirmelerine izin verecek

rent a car 34

Walmart ilan edildi Bu sabah, diğer şeylerin yanı sıra, plastik posta yollarından geri dönüştürülebilir kağıt torba posta yollarına geçmek ve müşterilerin çevrimiçi teslim alma siparişleri için plastik alışveriş torbalarını kullanmayı reddetmelerine olanak sağlamak da dahil olmak üzere, e-ticaret operasyonlarında plastiği çeşitli şekillerde azaltacak. Ayrıca, çevrimiçi alışveriş yapan müşterilere, israfı azaltmak için ürünlerinin daha az kutuda birleştirilmesini talep etme seçeneği de sunacak.

E-ticaret rakibi Amazon, 2019’da benzer bir seçenek sunmuştu. Amazon Günü Teslimatıalışveriş yapanların Amazon siparişlerini almak için haftada tek bir gün seçmelerine olanak tanır.

Görsel Kaynakları: Walmart

Walmart, tek başına posta yollarındaki değişikliklerin, içinde bulunulan mali yılın sonuna kadar ABD’de 65 milyon plastik torba postacıyı veya 2.000 tondan fazla plastiği dolaşımdan kaldıracağını tahmin ediyor. Ancak, bu girişim yalnızca Walmart Gönderim Hizmetleri (WFS) ile gönderilen siparişler için geçerlidir. Walmart’s Marketplace’teki üçüncü taraf satıcılar, WFS kullanma seçeneği, ancak gerekli değildir. Ayrıca, Walmart topyekun bir değişim taahhüdünde bulunmuyor, bunun yerine karşılama merkezlerinden, mağazalarından ve WFS ile gönderilen pazaryeri ürünlerinden “plastik posta kutularında gönderilen neredeyse tüm siparişleri” etkileyeceğini, ancak “tüm siparişleri” etkilemeyeceğini söylüyor.

Buna ek olarak Walmart, daha önceki testlerin ardından artık müşterilerin teslim alma siparişlerini tek kullanımlık plastik market poşetlerinde kabul etmelerini gerektirmeyecek. Erken uygulamaya dayalı olarak perakendeci, bu seçeneğin her yıl milyonlarca tek kullanımlık poşetin dolaşımdan kaldırılmasına yol açacağına inanıyor. Seçenek, 2023 yılı boyunca ABD genelinde kullanıma sunulacak ve yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Görsel Kaynakları: Walmart

Bu değişikliğin öncesinde, Walmart azaltmak için çalışıyor tek kullanımlık poşet kullanımı, son zamanlarda yerel düzenlemelere uygun olarak Delaware, Oregon, Washington DC ve Washington eyaleti dahil olmak üzere dört bölgeye daha yayılıyor. Bu pazarlarda Walmart mağazaları ön uçta veya teslim alırken tek kullanımlık çantalar sunmayacak ve bu da çantaların kullanımdan kaldırıldığı toplam eyalet sayısını 10’a çıkarıyor. Walmart Kanada ve Meksika da dahil olmak üzere şirket, neredeyse Her yıl 2 milyar tek kullanımlık çanta.

Burada herhangi bir gelişme memnuniyetle karşılansa da, gerçek şu ki, plastiğin aşırı kullanımı sorununu gerçekten çözmek için çok daha katı adımlar veya daha katı düzenlemeler gerekli olacaktır. E-ticaretin ve çevrimiçi marketin rahatlığı, ürünlerin evlerine kutu veya posta yoluyla gönderilmesi veya plastik torbalarda alınması yerine müşterilerin mağazaya kendi çantalarıyla gitmeleri durumunda gerekli olandan daha fazla plastiğin dolaşımda olduğu anlamına gelir. .

Ek olarak, bu değişikliklerden bazıları müşteri için isteğe bağlıdır – teslimatlarını azaltmayı veya teslim alma sırasında kendi çantalarını getirerek tek kullanımlık çantaları reddetmeyi seçmeleri gerekir. Bu, sürdürülebilir seçimi yapmayı hatırlaması gereken tüketiciye yine daha fazla yük bindiriyor.

Walmart ayrıca, dolgu maddesi ihtiyacını %60 oranında azaltan teknolojiler kullanarak sipariş karşılama ağının yaklaşık yarısına yayılan doğru boyutlu ambalajlara geçerek gönderilerdeki kartonu azaltmak için çalıştığını söylüyor. Ayrıca, ürünlerin lojistik merkezleri yerine mağazalardan ne zaman gönderilebileceğini belirlemek için yapay zeka teknolojileriyle birlikte çalışarak kat edilmesi gereken mil sayısını azaltır. Bu çabalar devam etmektedir ve Walmart’ın sürdürülebilirliğe baktığı yönün diğer örnekleri olarak vurgulanmıştır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın