Apple’ın Vision Pro üretimini azalttığı ve daha ucuz modeli geri ittiği bildirildi

için başarı neye benzerdi? Vizyon Profesyoneli? Hala ucu açık bir soru – veya belki de birbiriyle ilişkili bir dizi soru. İlki, Apple’ın kaç tane satmayı beklediği ve endüstri analistlerinin ne tahmin ettiği. İkincisi, tam olarak kimin satın aldığıdır. Üçüncüsü, aşağıdaki gibi zaman çizelgesidir: bir yanığın ne kadar yavaş kabul edilebilir olduğu. Böyle bir sistemin iPhone başarı düzeylerini bir gecede görmesini bekleyen çok az kişi vardır.

Tahmin kesintilerine dair söylentiler, gerçek Vision Pro duyurusundan önce gelirken, 3.500 dolarlık fiyat etiketi analistler arasındaki şüpheyi yalnızca şiddetlendirdi. Karma gerçeklik (veya “uzaysal bilgi işlem”) kulaklığının neden Apple’ın standart premium fiyatlandırmasının ötesinde bu kadar çok gittiğine gelince, birinci nesil ürün olayı var. Bildirilen yedi-sekiz yıllık bir Ar-Ge çalışması ve ardından özel donanım bileşenlerinin oluşturulması gerçekleşti.

Elbette, ölçeklendirmenin donanım fiyatlarını düşürdüğünü hepimiz biliyoruz, ancak belirli teknolojileri piyasaya ilk kez sürmek genellikle yüksek primlerle sonuçlanacaktır. Bu iki küçük 4K ekran birincil suçlu gibi görünüyor. Ayrıca, tahminlerin düşürülmesiyle ilgili son raporda da yer alıyorlar. Bu, algılanan talepten çok bir üretim sorunu gibi görünse de.

rent a car 34

Apple’a yakın iki kişi ve [contract manufacturer] Luxshare” tarafından alıntılanmıştır. Finans Zamanları, üretim darboğazları Vision Pro siparişlerini azalttı. Apple’ın Luxshare’den önümüzdeki yıl 400.000’den az birim üretmesini istediği bildirildi – bir milyonluk ilk dahili satış hedefinin altında. Çin merkezli Luxshare’in Apple’ın tek Vision Pro montajcısı olduğu söyleniyor. Her iki taraf da doğal olarak hikaye hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Pandemi ile ilgili kapanışların doğrudan bir sonucu olarak son birkaç yılda üretim sorunları arttı. Apple bile mevcut cihazlar için fenomenden tamamen kurtulamadı. Mikro-OLED ekranların eklenmesi bu endişeleri daha da karmaşık hale getiriyor. Muhtemelen, teknolojiyi benimseyen diğer cihazların fiyatları düşürürken üretimi artırması gerekir, ancak karma gerçeklik kulaklıkları nispeten kanıtlanmamış bir kategori olmaya devam ediyor.

Ek zincirleme etkiler, daha önceki söylentilerin 2025 sürümü için sabitlediği kulaklığın daha düşük maliyetli bir sürümünün bildirilen geri tepmesini içerir. Şirket şüphesiz umut ediyor daha geniş bir benimseme Kısmen geliştiricileri ve şirketleri bünyesine katmayı hedefleyen Pro’yu takip eden bir Apple Vision kulaklık. Ürün, gazetecilerden iyi erken notlar aldı ve gelecek yılın başlarında piyasaya sürüldüğünde daha fazla ilgi görecektir. Ancak, gişe rekorları kıran ürünlere alışkın olan Apple (ve daha da önemlisi hissedarları) gibi bir şirket için, böyle kasıtlı bir yaklaşım muhtemelen bir hayal kırıklığı egzersizidir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın