Apple, ‘Silo’nun ilk bölümünün tamamını sezon finalinden önce Twitter’a yükledi

Apple bilim kurgu distopik TV şovunun ilk bölümünün tamamını yükledi.Silo” Twitter’da, platformdaki herkesin ücretsiz olarak görüntülemesine izin verir. Hareket, yayın hizmetinin dizinin sezon finalini yayınlamasına üç gün kala gerçekleşti.

Kısa bir süre önce ikinci sezon için yenilenen Silo, bir topluluğun yeraltındaki bir siloda yaşadığı zehirli bir geleceği konu alıyor. Gösteri, Amerikalı yazar Hugh Howey tarafından yazılan bilim kurgu romanı “Wool”a dayanıyor.

Hareket, Apple’ın popüler şovlarından biri için heyecan toplamasının bir yolu, insanların onu bağımlı hale getirmeleri ve sonunda bir Apple TV+ aboneliğine kaydolmaları umuduyla ücretsiz olarak izlemelerine izin veriyor. Ağlar geçmişte YouTube’a pilot bölümler yükleyerek aynı şeyi yaptığından, konsept yeni değil.

Twitter yakın zamanda izin vermeye başladığından beri aboneler için daha uzun video yüklemeleri, Apple, şovunu sezon finalinden önce tanıtarak sosyal medya ağının yeni yeteneğinden yararlanmayı seçiyor. Apple bu hareketle bir tür trend başlatıyor olabilir, çünkü diğer şirketlerin de aynı şeyi yaptığını görmeye başlayabiliriz.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın