Silo, gıda tedarik zinciri şirketlerinin mali durumlarını yönetmelerine yardımcı olmak için 32 milyon dolar topladı

rent a car 34

2012’de Körfez Bölgesi’ne taşındıktan sonra Ashton Braun, gıda ve tarımsal tedarik zincirlerindeki bazı verimsizlikleri çözebilecek bir platform oluşturmak için yola çıktı. Bu verimsizlikleri ilk elden, işletmelerin arz ve talep yönlü iletişimdeki asimetrinin üstesinden gelmek için mücadele ettiğini gördüğü Singapur’da bir emtia tüccarı olarak çalışırken deneyimledi.

Braun, TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​”İletişim zorlukları, çabuk bozulan envanterlerin öz duyarlılığının bir sonucuydu” dedi. “Tedarik zincirinde işlem yapan iki işletme arasındaki anlaşmazlığı ve riski ortadan kaldırmak büyük bir sorundu ve bir işletmenin büyümesinin önündeki birincil engeldi. Ödeme riski ve işletme sermayesine erişim, bir işletmenin tedarik zinciri içinde güçlü ilişkiler veya yeni ilişkiler kurma becerisinin arkasındaki itici faktördü.”

Braun, Adam Smith adlı bir arkadaşının üretken kodlama girişimini kurmasına yardımcı olmak için fikrini birkaç yıllığına askıya aldı. Uçurtma. Ancak 2018’de Braun, tedarik zinciri girişimini kurmak için bir ekip kurdu. Siloplatformu, gıda ve tarım işletmelerinden gelen iletişim verilerini yapılandıran ve ardından verileri bu işletmelerin iş akışlarını otomatikleştirmek için kullanan.

Sonraki yıllarda Silo, borç hesapları ve alacak hesapları otomasyonu için ödeme ürünlerine genişledi. Şimdi şirket, envanter yönetimi, büyük defter muhasebesi ve finansmanı için gıda tedarik zinciri işletmelerine hizmet sunuyor.

Braun, “Silo ödeme akışına girdikten sonra, yazılımımızdan toplanan verileri, herhangi bir bankadan daha iyi taahhüt ve tahsilat yapmak için ödeme ürünleriyle eşleştirebildik” dedi. “Bu, Silo’nun tedarik zinciri finansmanı, lojistik koordinasyonu ve dahili iş akışı otomasyonu kapsamında üzerinde çalıştığı bir dizi yeni hizmetin temelidir.”

Braun, Silo’nun 27,2 milyar doları aşan tedarik zinciri teknoloji alanında rekabete sahip olduğunu kabul ediyor (bkz: Pando, dalga öncesi, vb.), ancak şirketin öncelikle eski şirket içi yazılımlar ve elektronik tablolarla rekabet ettiğini düşünüyor. Tedarik zinciri şirketlerinin süreçlerini değiştirmeye isteksiz olduğunu söylüyor ve bu gözlemi yapan ilk kişi o değil.

bir 2023 anket PwC’den birkaç şirketin önümüzdeki 24 ay içinde tedarik zincirlerinin farklı alanlarını otomatikleştirmek ve geliştirmek için teknolojiler kullandığını veya kullanmayı planladığını tespit etti. Aynı zamanda, yanıt verenlerin %86’sı kuruluşlarının tedarik zinciri riskini belirlemek, izlemek ve ölçmek için teknolojiye daha fazla yatırım yapması gerektiğini söyledi.

Braun, “Bu sektördeki sistemlerin ve çözümlerin çoğu 20 yılı aşkın bir süredir var,” dedi. “Modern teknolojinin temelinde sezgisel çözümler üretiyoruz.”

Tam olarak nasıl “modern”? Silo, yapay zekayı, yüklenim, ürün sınıflandırması, belge çıkarma ve dolandırıcılık tespiti dahil olmak üzere bozulabilir tedarik zincirinin çeşitli bileşenlerine uygular. Örneğin Silo, müşterilerin envanterlerinin yapılandırılmamış, doğal dil açıklamalarını (ör. “organik fuji elması, 15 lb”) birleştirilmiş, normalleştirilmiş bir kataloğa aktarmalarına yardımcı olmak için dil modellerini kullandığını söylüyor. Taahhüt tarafında Silo, bir işletmenin riskini değerlendirmek ve finansman sürecindeki anormallikleri tespit etmek için çeşitli yapay zeka modelleri kullanır.

Silo

Görsel Kaynakları: Silo

Braun, “Dayanıksız ürünlerde nakit kraldır ve envanter arzını ve altyapıdaki operasyonel yatırımları finanse etmek için işletme sermayesine erişim sürekli bir zorluktur” dedi. “Hava durumu, sınır kontrolleri, navlun lojistiği, çoğunlukla şirketlerin kontrolü dışında olan ek bir karmaşıklık katmanı eklerken, kağıt ve bağlantısız sistemlerde izlenen yüksek hacimli mali işlemler, bir şirketin mali durumunu izlemeyi ve ayırt etmeyi zorlaştırıyor. işletme.”

Bu yapay zeka ileriye dönük yaklaşım, yüzlerce müşterisi ve geliri Aralık 2022’den bu yana %100’den fazla artarak “on milyonlarca” dolara ulaşan Silo için çalışıyor gibi görünüyor. Yatırımcılar da stratejiden memnun görünüyor. Silo, bu hafta Andreessen Horowitz, Haystack Capital, Tribe Capital, Collate Capital ve Moore Capital’in katılımıyla Koch Disruptive Technologies liderliğindeki 32 milyon dolarlık bir C Serisi turunu kapattı.

Silo’nun toplamını 272 milyon dolara çıkaran dilim, tedarik zinciri girişimleri için soğutma VC finansman ortamı düşünüldüğünde çok daha etkileyici. göre bir rapor Business Insider tarafından sektöre yönelik finansman, 2022’nin üçüncü çeyreğinde yalnızca 3,3 milyar dolara ulaştı – yıldan yıla %56 ve ikinci çeyreğe göre %37 düşüş. Finansman devam etti 2023’ün ilk çeyreğinde teknolojideki (ve daha az ölçüde Silikon Vadisi Bankası’ndaki) daha geniş yavaşlamayı yansıtacak şekilde düşecek kriz).

Braun, yeni paranın özellikle lojistik ve iş akışı otomasyonu alanlarında ürün geliştirme ve Ar-Ge’ye yatırılacağını söylüyor.

“Bu odak alanlarının akıllı bir tedarik zinciri ve daha verimli bir pazar yeri oluşturmanın anahtarı olduğuna inanıyoruz” dedi. “Silo, bütünsel çözümlerini çabuk bozulan gıda alanında daha fazla işletmeye ulaştırma çabasıyla platformunun ürün geliştirmeye devam etmeyi planlıyor.”

Finansman, Silo için de önemli bir odak noktası olmaya devam edecek. Silo, müşterilerin muhasebe sistemlerinde mutabakatı otomatikleştirirken ödeme yapmasına ve almasına olanak tanıyan Anında Ödeme ürününü tamamlamak için, gıda tedarik zinciri işletmeleri için bir kredi programı olan Nakit Avans’ı başlatıyor. First Citizens Bank, Nakit Avans’ı finanse etmek için 100 milyon dolarlık borç sağlamak üzere Silo ile ortaklık kuruyor.

“Bu finansman programları, dayanıksız tedarik zincirlerindeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin operasyonlarını ölçeklendirmelerine, hızla konsolide olan bir ortamda istikrar bulmalarına ve tarihsel olarak sektördeki yalnızca elit, daha büyük işletmeler için ayrılan bir düzeyde rekabet etmelerine yardımcı oluyor. dedi Braun. “Finansman yoluyla veri içgörüleri ve ek işletme sermayesine erişim kombinasyonundan yararlanmak, şirketlere hızla konsolide olan bir masada kendilerine daha güçlü bir yer sağlayan pazar fırsatlarını uygulama konusunda güven veriyor.”

San Francisco merkezli Silo’nun şu anda 84 kişilik bir ekibi var. Braun, yıl sonuna kadar yaklaşık 100’e çıkmasını bekliyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın