Fold Health, değere dayalı bakım sağlayıcıları için yönetici işini kolaylaştırıyor

Abhijit Gupta ve Ram Sahasranam, sağlık teknolojisi alanında çok fazla deneyime sahiptir. ilk girişimleri olan sağlık uygulaması üreticisi Praxify’ı Athenahealth’e sattı. Şimdi ikili, değere dayalı bakıma odaklanıyor. Sağlığı Katla değere dayalı sağlayıcılar tarafından gerçekleştirilen yönetici işi miktarını azaltmak için kullandıkları işletim sistemidir. Başlangıç, bugün Iron Pillar ve küresel melek yatırımcılardan 6 milyon dolar topladığını duyurdu. Bu, Fold’un toplam fonunu 12 milyon dolara çıkarıyor.

San Francisco ve Pune’da ofisleri bulunan Fold’u şu anda 10.000 hasta kullanıyor. Gupta ve Sahasranam, Praxify ve diğer sağlık girişimleri üzerinde çalışırken, sağlayıcı geri ödemesini hasta sonucuna bağlayan değere dayalı bakıma geçişi engelleyen birkaç şey gördü. Mevcut teknoloji altyapısı sonuç odaklı modelleri desteklemiyordu ve uygulamaların teknoloji sistemlerine nokta çözümleri eklemeye devam etmesi sürdürülemez hale geliyordu. Birinci basamak hekimleri arasında personel sıkıntısı ve tükenmişlik de bir endişe kaynağıydı.

Sahasranam, birinci basamak hekimlerinin %79’unun tükenmişlik yaşadığını söylüyor çünkü bakımlarında genellikle 2.500 ila 3.000 hasta paneli var, bu da hastalarını yalnızca hasta olduklarında görebildikleri anlamına geliyor. Değere dayalı bakım, bakım kararları için hasta verilerinin doğru bir şekilde izlenmesine ve bunlardan yararlanılmasına dayandığından, Fold’un değere dayalı bakıma geçiş yapan uygulamalar için çözdüğü bir sorun veri araçlarıdır. Platformu, mevcut sistemlerin yerini alabilir veya bunlarla entegre olabilir.

Fold olmadan kurucuları, birçok birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısının birbiriyle gerçekten uyumlu olmayan veya kendi teknoloji paketlerini oluşturmaya yönelen noktasal çözümlere para harcadığını söylüyor. Birinci basamak için bir işletim sistemi olan Fold, elektronik sağlık kayıtlarıyla bütünleşir ve kullanıcılara işletim sistemini özelleştirmeleri için modüler araçlar sunar.

Özellikler arasında bakım boşluğu kapatma, geçici bakım yönetimi, yıllık sağlıklı yaşam ziyareti tamamlamaları, yüksek riskli hasta katılımı ve atıf artışı ve koruması dahil olmak üzere değere dayalı sağlayıcıların ihtiyaç duyduğu işlerin çoğunu otomatikleştiren bir iş akışı motoru yer alır. Bakım ekibi etkinleştirme paketi, bakım ekiplerini koordine etmek için tüm hasta verilerini, görev yönetimini, çok kanallı iletişimleri ve planlamayı toplar. Patient-Enablement paketi, bakım ekipleriyle iletişim halinde olmalarını sağlayan, beyaz etiketli bir hasta web ve uygulama portalıdır.

Sağlayıcılar tarafından Fold’un nasıl kullanıldığına ilişkin bir kullanım örneği, parçalanmış teknoloji ekosistemi nedeniyle personel arasında yüksek tükenmişlik oranlarına sahip olan bir birinci basamak kliniği olan erken benimseyen bir kişiyi içerir. Sahasranam, Fold’un birleştirilmiş platformuna geçerek idari görevlere harcanan süreyi azalttığını ve sağlayıcılara hasta bakımı için daha fazla zaman tanıdığını söylüyor.

Fold Health, yeni finansmanını birinci basamak tüketicilerine odaklanan ve idari verimsizlikleri azaltan yeni özellikler eklemek için kullanacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın