Apple, Sağlık uygulamasını iPad’e getiriyor

rent a car 34

Apple, bugün yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) iPad için yeni bir Sağlık uygulamasını tanıttığını duyurdu. Yeni uygulama, bu yılın sonlarında iPadOS 17’nin bir parçası olarak piyasaya sürülecek. Yeni uygulama ile kullanıcılar, elektrokardiyogram sonuçları gibi sağlık verilerini daha büyük ekranda görebilecek.

Teknoloji devi, sağlık verileriniz güvenli bir şekilde senkronize edildiğinden, iPad, iPhone, Apple Watch’unuzdaki ve ayrıca uyumlu üçüncü taraf uygulama ve cihazlarınızdaki sağlık bilgilerinizi tek bir yerde görebileceğinizi belirtiyor.

Geliştiricilere gelince, HealthKit iPad’e geliyor ve cihazlar için sağlık ve fitness deneyimleri oluşturmanın yeni yollarını açıyor.

Apple’ın uzun süredir bir Sağlık uygulaması var, ancak yalnızca iPhone’da mevcuttu. iPad’deki Sağlık uygulaması, sağlık ölçümlerini, reçeteleri, laboratuvar testlerini ve daha fazlasını görüntüleme söz konusu olduğunda kullanıcılara daha fazla alan sağlayacak.

Duyuru tam olarak bir sürpriz değil, göz önüne alındığında Bloomberg bildirdi Nisan ayında geri Apple’ın bu yıl iPhone Health uygulamasının bir iPad sürümünü piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

TechCrunch'ta WWDC 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın