Apple, iOS 17’de özel bir ‘Günlük’ uygulaması sunuyor

rent a car 34

Apple, bugün yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) duyurduğu “Journal” adlı iOS 17’nin bir parçası olarak yeni bir özel günlük kaydı uygulaması sunuyor. Yeni uygulama, kullanıcıların günlük hayatlarını takip etmelerine yardımcı olmak için bugün piyasada bulunan popüler günlük tutma uygulamasına benzer bir şekilde tasarlanmıştır. Birinci gün. Journal, düşüncelerinizi ve aktivitelerinizi düzenli olarak kaydetmenizi sağlar.

Cihaz üzerinde makine öğrenimini kullanarak, iPhone’unuz yazılarınıza ilham verecek kişiselleştirilmiş an önerileri oluşturabilir. Öneriler, fotoğraflarınız, konumunuz, müzik egzersizleriniz ve daha fazlası gibi iPhone’unuzdaki bilgilerden derlenecektir. Kullanıcılar, önerileri etkinleştirdiklerinde neleri dahil edeceklerini ve hangilerini günlüklerine kaydetmek istediklerini kontrol eder.

Yazmanızı hatırlatmak ve yeni öneriler geldiğinde size haber vermek için günün başlangıcı veya bitişi için bildirimler planlayabilirsiniz. Apple, Journal’ın cihaz üzerinde işleme, uçtan uca şifreleme ve günlüğünüzü kilitleme özelliği ile girişlerinizi gizli tutmak için tasarlandığını söylüyor.

Apple’ın günlük kaydı alanına girişi, Apple’ı sık sık popüler uygulama kategorilerini “sherlocking” yapmakla suçlayan uygulama yapımcılarını kesinlikle üzecek; bu, teknoloji devinin daha geniş uygulama geliştiricisi ve iş ortağı topluluğundan fikirleri kaldırma alışkanlığına bir gönderme. Apple’ın şu anda DoJ altında olduğunu belirtmekte fayda var. soruşturma App Store’da ve diğer ticari uygulamalarda rekabete aykırı olduğu iddia edilen davranışlar nedeniyle.

Bugünün duyurusu, göz önüne alındığında sürpriz olmadı. Bloomberg bildirdi birkaç ay önce, Apple özel bir günlük kaydı uygulaması başlatmayı planlıyordu. Lansman, teknoloji devinin zihinsel ve fiziksel sağlık teknolojisi pazarındaki çabalarını ilerletiyor.

TechCrunch'ta WWDC 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın