Apple iPhone 14 tanıtım etkinliği için eylül ayının ilk haftası işareti

Apple iPhone 14 tanıtım etkinliği için eylül ayının ilk haftası işaretiApple gelecek ürün tanıtım etkinliği için 7 Eylül tarihini hedefliyor. Bu iddia Apple konusundaki tutarlı haberleri ve tahminleriyle bildiğimiz Bloomberg muhabiri Mark Gurman‘dan geliyor.

Şirket genellikle eylül ayının ilk bölümünde büyük tanıtım etkinlikleri gerçekleştirir ve bu sene da takvimde daire içine alabileceğimiz oldukça muhtemel bir tarihimiz var. Gurman, COVID-19 salgını esnasında gerçekleşen diğer etkinliklerde olduğu şeklinde, bu etkinliğin de internet üzerinden yayınlanacak bir akış şeklinde planlandığını belirtiyor.

iPhone 14 ve beraber beklenen yeni Apple ürünleri

Apple’ın iPhone 14’ü, büyük ekranlı yeni 14 Max’i, 14 Pro’yu ve 14 Pro Max’i içermesi beklenen iPhone 14 serisini bu etkinlikte duyuracağı söyleniyor. Öne çıkan söylentilere bakılırsa Pro telefonlar, hap biçimindeki bir ekran deliğiyle birlikte çentiği kaybedecek; hep aleni ekrana ve yeni nesil A serisi işlemciye haiz olacak. Geçtiğimiz yıllarda, etkinlikte tanıtılan iPhone’lar kısa bir süre sonra satışa çıkmıştı. Gurman, mağaza çalışanlarından 16 Eylül’de mamüllerin piyasaya çıkışına hazırlanmalarının istendiğini söylüyor. Bu nedenle, bir iPhone satın almak isteyenler biraz daha bekleyip yeni nesil iPhone 14’ler için hazırlanmaya başlayabilirler.

Etkinlikte, Apple’ın yeni bir üst düzen dayanıklı model ve yenilenmiş bir Apple Watch SE dahil olmak suretiyle yeni Apple Watch ürünlerini duyuracağı da söyleniyor. Ayrıca yaklaşan etkinlikte tanıtmak üzere, şirketin kayıpsız ses desteğine haiz olacak ve kulaklık jakı barındırmayacak yeni bir giriş seviyesi iPad ve daha fazlasıyla birlikte gelebilecek yeni nesil AirPods Pro üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın