Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde 5G bileşenleri oluşturmak için Broadcom ile ortaklık kuruyor

Elma bugün multi milyar dolarlık bir anlaşmayı duyurdu Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı kablosuz bileşenler oluşturmak için Broadcom ile. Anlaşma şartlarına göre Broadcom, Amerika merkezli tesislerinde FBAR filtreleri de dahil olmak üzere 5G bileşenleri tasarlayacak ve inşa edecek.

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamada, “[Apple] Amerikan üretiminin ustalığını, yaratıcılığını ve yenilikçi ruhunu kullanan taahhütlerde bulunmaktan heyecan duyuyor. Apple’ın tüm ürünleri burada, Amerika Birleşik Devletleri’nde tasarlanıp üretilen teknolojiye dayalıdır ve Amerika’nın geleceğine sarsılmaz bir inancımız olduğu için ABD ekonomisine yaptığımız yatırımları derinleştirmeye devam edeceğiz.”

Bu anlaşma, Apple’ın 2021’de ABD ekonomisine beş yıllık bir süre içinde 430 milyar dolar taahhüt ettiği daha önce açıklanan taahhüdünün bir parçasıdır. Apple, bugünkü duyurusunda bu hedefe ulaşmak için yolda olduğunu söylüyor.

Apple, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bileşen üreticileriyle zaten ortaktır. Her yıl şirket, tedarikçiyi ve Apple bileşenlerinin üretildiği yerleri ayrıntılı olarak açıklayan bir tedarikçi listesi yayınlar. 2022 raporuna göreüretim tesislerinin çoğu Asya’da bulunuyordu, ancak Apple’a Colorado ve Pennsylvania tesislerinden bileşenler sağlayan Broadcom da dahil olmak üzere 32 tanesi Amerika’da bulunuyordu.

Apple, birçok Amerikan gadget şirketi gibi, ABD’de parça tedarik etme ve ürünleri monte etme konusunda her zaman baskı altındadır. bu Mac Pro masaüstü, son montajını Amerika’da alan son üründüböylece “ABD’de Üretildi” yazan bir rozet takma hakkını kazanıyor

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın