Apple 7 Eylül “Gelecek Zaman” etkinliği saat kaçta, iyi mi izlenir ve neler tanıtılacak?Apple’ın geleneksel iPhone etkinliği bugün. Şirketin bu sene içindeki ikinci büyük donanım duyuruları etkinliğinde ön planda iPhone 14 serisinin bulunması umut ediliyor. Bunun yanı sıra tanıtımı beklenen diğer mamüller de mevcut. Apple’ın “Far Out”, şu demek oluyor ki “Gelecek Zaman” olarak adlandırdığı etkinliği saat kaçta başlıyor, nasıl izlenir ve neler tanıtılacak şeklinde soruların cevaplarına bu haberde yer veriyoruz.

Apple “Far Out – Gelecek Zaman” etkinliği ne zaman ve saat kaçta?

Apple’ın Gelecek Zaman etkinliği 7 Eylül Çarşamba akşamı Türkiye saatiyle 20.00’de başlamış olacak. Geçtiğimiz haziran ayındaki WWDC 2022 etkinliğinde olduğu şeklinde, Apple hibrit bir faaliyet gerçekleştiriyor. Etkinliğin yayını internet üstünden yapılmakla birlikte, çayır edilen muayyen bir gazeteci, yayıncı ve influencer da Apple Park üstünden seyretme ve daha sonra ürünleri yerinde görme imkanına sahip olacak.

Apple “Gelecek Zaman” etkinliği nasıl izlenir?

Apple iPhone 14 serisinin tanıtılacağı etkinliği web sitesi üzerinden canlı yayınlıyor. Ayrıca YouTube kanalı üzerinden de canlı yayın olacak. En baştaki video penceresi vesilesiyle canlı yayını bu sayfadan da izleme imkanınıza sahip olacaksınız.

Apple “Gelecek Zaman” Eylül etkinliğinde neler görmeyi bekliyoruz?

@teknoblog #Apple etkinliği ne vakit? #iPhone14 ve diğer yeni ürünler geliyor. #iPhone #teknoloji ♬ özgün ses – Teknoblog

Apple için eylül ayları genellikle yeni iPhone’ların tanıtımına ayrılıyor. Yalnızca 2020 senesinde bu geleneğin bozulduğunu görmüştük, ancak geçen yıl iPhone 13 serisini yine eylülde düzenlenen bir etkinlikte görmüştük. Son dedikodular ve sızıntılara bakarsak, bugünkü etkinlikte de ana gündem maddesinin iPhone 14 serisinin olmasını bekleyebiliriz. Apple’ın bu seride tekrar dört değişik modele yer vereceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte iPhone 12 ve 13 serisi arasında yer edinen “Mini” modelinin olmamasını bekliyoruz.

Ming-Chi Kuo şeklinde tanınmış Apple analistleri ve üçüncü taraf kılıf üreticilerinden gelen çeşitli ipuçları, Apple’ın iPhone 14 serisi içinde “14”, “14 Pro”, “14 Pro Max” ve “14 Plus” yahut “14 Max” olmak üzere dört değişik model sunması planlanıyor. IPhone 14 Pro ikilisinin iPhone 14 ikilisinde olmayan üç önemli özelliği barındırması bekleniyor. Bunlar hep aleni ekran, 48 megapiksel arka kamera ve ekran deliğine yerleştirilmiş selfie kamera olarak sıralanıyor.

iPhone’ların etkinlikte ön planda olması beklenirken, Apple’ın yeni zeki saatlerini de tanıtması bekleniyor. Apple Watch Series 8, ikinci nesil Apple Watch SE ve Apple Watch Pro olmak üzere üç değişik model umut ediliyor. Sonuncusunun titanyum kasa ile daha dayanıklı olması ve ekstrem sporculara hitap etmesi tahmin ediliyor.

Apple Watch SE’nin yeni versiyonu ise muhtemelen Series 3’ün yerini alacaktır. Series 3 sonbaharda çıkacak watchOS 9 güncellemesini almayacak. Bu nedenle Apple’ın hâlâ devam eden resmi satışları sonlandırması bekleniyor.

Apple’ın 7 Eylül “Gelecek Zaman” etkinliğinde beklenen yeni ürünler arasında ikinci nesil AirPods Pro da bulunuyor. Bu kablosuz kulaklığın büyük oranda aynı tasarıma haiz olması beklenirken, AirPods Max’te bile bulunmayan kayıpsız ses desteğini sunacağı tahminler içinde yer alıyor.

Apple 7 Eylül Gelecek Zaman etkinliğini Teknoblog ile takip edin

7 Eylül Çarşamba akşamı saat 20.00’de başlayacak olan Apple Gelecek Zaman etkinliğini izlerken Teknoblog.Com üstünden hızlı şekilde paylaşacağımız haberler ve @teknoblog Twitter hesabı üstünden yapacağımız paylaşımlarla iPhone 14 serisi başta olmak suretiyle, yeni ürünleri yakından tanımanıza destek olacağız. Ayrıca öteki sosyal medya platformlarında da bizi @teknoblog olarak bulabilir ve derhal takip edebilirsiniz.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın