Antalya’da levyeli hırsız durdurulamıyor

Antalya’da levyeli hırsız durdurulamıyorOlay, Serik ilçesine bağlı Merkez mahallesinde sabaha karşı meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa; marketin kapısını levye ile saniyeler içerisinde açan hırsız, kasadan paraları ve alkol şişelerini poşete koyarak hızla kaçtı. Hırsızın elindeki levye ile saniyeler arasında kapı kilidini kırarak içeri girmesi ve market kasasından paraları alarak alkol şişelerini torba içerisine koyma anı emniyet kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Sabah dükkânı açmak için gelen market sahibi kapının açık bulunduğunu görür görmez güvenlik kamerasını izledi. Güvenlik kamerasını izleyince durumun farkına varan Ali Sipahi, durumu polis ekiplerine bildirdi.

“Kapıyı aleni görür görmez derhal kasaya yöneldik”

Dükkanın aleni bulunduğunu görür görmez şaşırdığını belirten Ali Sipahi, “Sabah 06:30’da dükkanı açtığımızda açık bulunduğunu gördük. Dolayısıyla derhal kasaya yöneldik ve 2 bin lira paramızın kaybolduğunu ve ondan sonra görüntüleri izleyerek, 5 tane alkolün çalındığını fark ettik. Bunun üzerine emniyete haber verdik. Emniyet ekipleri sağ olsun lüzumlu emek harcamaları yaptı ve konuyu savcılığa intikal ettirdik” dedi.

“Demek ki bu vatandaş için kamera filan dinlemiyor”

Hırsızın çok ustalaşmış bulunduğunu öğrendiklerini belirten Sipahi, “Elinde levye ile geldiğini görüyoruz. Profesyonel bulunduğunu öğrendik. Emniyet güçleri de zaten kendisini aramakta olduğunu söylediler fakat ne yazık ki bulunamıyor. Umarız bundan sonrasında hiç bir esnafımız böyle fena bir haberle karşılaşmaz. Kameranın altında bu tarz bir olay olacağına asla ihtimal vermiyordum. Demek ki bu yurttaş kamera filan dinlemiyor. Çantasında getirmiş olduğu aletlerle, anahtar, kepenk olsun fark etmiyor diye düşünüyorum. Emniyet birimlerimize güveniyoruz. İnşallah hiçbir vatandaşımız bu durumlarla karşılaşmaz” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın