Öksüz kalan kuzulara bebek benzer biçimde bakıyorlar

Öksüz kalan kuzulara bebek benzer biçimde bakıyorlarRize’nin Ardeşen ilçesinde yaşayan Cahit Bayraktutan, arkadaşında bulunan 2 yavru kuzunun annelerinin doğum sırasında ölmesi üstüne bakımlarını üstlenmek istedi. Bayraktutan’ın bu teklifini kırmayan arkadaşı 2 aylık olan kuzuları aldı. Cahit Bayraktutan, eşi Meyrem Bayraktutan ile birlikte kuzuları bebek gibi bakıyor. Bayraktutan ailesi, isimlerini ‘Boncuk’ ve ‘Nazlı’ koydukları kuzularla bir gönül bağları kurdu.

“Kuzuların annelerinin öldüğünü duyunca bakımlarını biz üstlendik”

Kuzuların anneleri öldüğünden dolayı arkadaşından 2 kuzuyu da aldığını belirten Cahit Bayraktutan, “2 adet yavru kuzumuz var. Kuzularımızın annesi öldüğünden dolayı barınmaları için hepimiz bakmaya başladık. Biz kendi evimizde elimizden geldiğince evimizde bakıyoruz. Sevgi her engeli aşıyor. Sevgi olduktan sonra olmayacak hiç bir şey yoktur. İnsan sevgisi, hayvan sevgisi, nebat sevgisi her insanda olması ihtiyaç duyulan bifşeydir. Aldığım kuzular arkadaşımındı. Kuzuların annelerinin öldüğünü duyunca bakımlarını bizler üstlendik. 15 gündür bizimle beraberler. İlk geldiklerinde süt içiyorlardı. Şimdi ot yemeye başladılar” gibi konuştu.

“Kuzuları fazlaca sevdiğim için onlarla vakit nasıl geçiyor anlamıyorum”

Meyrem Bayraktutan ise yaptığı açıklamada “Kuzuları oldukca sevdiğim için onlarla zaman nasıl geçiyor anlamıyorum. Çok seviyorum kuzuları. Yavru oldukları için ben yıkıyorum. Her şeylerini de ben yapıyorum. Banyosunu yaptırıyorum, kuruluyorum, sıcak sobanın yanında yatırıyorum. Isınsın da üşümesin diye. Ondan sonrasında mamasını veriyorum bezini de takıyorum” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın