Amazon Fire HD 8 tablet serisini yeniledi

Amazon Fire HD 8 tablet serisini yenilediAmazon Fire HD 8 serisi tabletlerinin 2022 modellerini gözler önüne çıkardı. Serinin üç üyesini de incelten ve hafifleten Amazon, işlemci hızının yüzde 30 oranında artırıldığına ve kullanıcılara daha fazla depolama alanı sunulduğuna da dikkat çekiyor.

Yenilenen tabletlerin öne çıkan bir öteki yeniliği ise “Tap to Alexa” (Alexa’ya Dokun) özelliği oluyor. Bu hususiyet sayesinde kullancılar dijital asistanla sesli bir komut olmadan da etkileşim kurabiliyor. Kullanıcılar bu özelliğin ikonuna dokunarak Alexa’dan alarm kurmasını yada hava durumu hakkında malumat vermesini isteyebiliyor.

Üç tablette de 1024 x 600 px çözünürlüğünde olan ve kalın çerçeveli 8 inç monitör bulunuyor. Standart Fire HD 8 ve Kids Edition modelleri 2 GB RAM ve 32 yahut 64 GB depolama kapasitesi seçeneğiyle geliyor. Depolama alanı microSD kartla genişletilebiliyor.

Bu tabletlerde biri önde biri de arkada olmak suretiyle iki adet 2 megapiksel çözünürlüğünde olan kamera mevcut. Fire HD 8 Kids Edition’ın kutusundan darbelere dayanıklı bir kılıf çıkıyor. İki sene güvence ve bir senelik Amazon Kids Plus üyeliği de sunulan avantajlar içinde yer ediniyor.

amazon fire hd 8Fire HD 8 Plus’ta ise standart modelden farklı olarak 3 GB RAM ve 5 megapiksel çözünürlüklü arka kamera mevcut. 15W süratli şarj ve kablosuz şarj desteği de Amazon Fire HD 8 Plus’ı ayrıştıran özellikler içinde. Amazon’un üç tablet için de 13 saatlik bir pil ömrü vadettiğini belirtmekte yarar var.

Amazon Fire HD 8 tabletler için siyah, mavi ve pembe olmak suretiyle üç renk seçeneği sunuluyor. 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip versiyon Amerika’de 99.99 dolar karşılığında satılacak. Fire HD 8 Plus’ın başlangıç fiyatı ise 119.99 dolar. Kids Edition modeli ise mavi, pembe ve mor renk alternatifleriyle 149.99 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. Ön siparişe çıkan üç tablet de ekim ayında kullanıcılarla buluşacak.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın