Adobe, Firefly’ı kuruluşa getiriyor

Adobe bugün, Ateş böceği üretici görüntüsü jeneratörü kurumsal müşterilerine sunuyor ve modeli kendi markalı varlıklarıyla özelleştirmelerine olanak tanıyor. Bununla bağlantılı olarak şirket, Adobe Express tasarım uygulamasını (önceki adıyla Adobe Spark olarak hatırladığınız) kurumsal kullanıcılara da getiriyor ve bu uygulamalar Firefly’a oradan da erişebilecek.

Adobe Dijital Medya İşletmesi Başkanı David Wadhwani, “Kurumsal liderler, içerik taleplerinin önümüzdeki iki yıl içinde beş kat artacağını ve bunun da şirket içinde verimliliği artırmalarını zorunlu kılacağını düşünüyor” dedi. “Bu yeni kurumsal teklif, herhangi bir beceri düzeyinden kullanıcının Firefly ile fikirleri anında içeriğe dönüştürmesini sağlarken, varlıkları hızla değiştirmek ve göze çarpan tasarımlar sunmak için Express ve Creative Cloud’un gücünden yararlanıyor.”

Bugünün duyurusu, Adobe’nin Firefly’ı Photoshop’a entegre etmesinden sadece iki hafta sonra geldi (şu anda 150 milyondan fazla kez kullanıldı). Tüm büyük teknoloji şirketleri gibi Adobe de bu yeni yetenekleri ürün portföyüne entegre etmek için hızla ilerliyor.

Adobe’nin Firefly’ın lansmanından bu yana güvendiği en büyük avantaj, ticari olarak güvenli görüntüler üretmesidir. Modeli, stok görüntü pazarındaki görüntüler üzerinde eğitiyor (açık lisanslı görüntülere ve kamuya açık içeriğe ek olarak), bu da tüm bu görüntülerin haklarına sahip olduğu ve bunları toplamak için web’i kazıması gerekmediği anlamına geliyor. içeren telif hakkı sorunları. Buna karşılık model, üretebileceği görüntü türleri açısından biraz daha sınırlı. Bununla birlikte, kurumsal bağlamda, ticari olarak güvenli olmak büyük olasılıkla esnekliği gölgede bırakacaktır. Adobe bu konuda bahse girmeye hazır ve Firefly tarafından oluşturulan görüntüleri kullanan işletmeleri tazmin edecek.

Bu hamle ile Firefly artık bağımsız Firefly web uygulaması, Adobe Express ve Creative Cloud’da kullanılabilir.

rent a car 34

Görsel Kaynakları: Adobe

Bu Firefly duyurularına ek olarak, Adobe bugün ayrıca Sensei GenAI platformunun bir parçası olarak yapay zeka destekli bir dizi başka üretken hizmet başlattı. Firefly görüntülere odaklanırken, Sensei GenAI, Microsoft Azure üzerinden OpenAI ve Google kuluçkalı FLAN-T5 modeli dahil olmak üzere birden çok büyük dil modelinden yararlanan metin ve veri merkezli modeller için Adobe’nin markasıdır.

Buradaki kullanım örneklerinden belki de en ilginç olanı, Adobe Experience Manager ve Adobe Journey Optimized’ın artık üretken yapay zeka tabanlı bir pazarlama kopyası oluşturucuya (şu anda beta sürümünde) sahip olmasıdır. Bu, markaların örneğin tercih ettikleri ses tonunu seçerek pazarlama kopyalarını düzenlemesine, yeniden ifade etmesine ve özetlemesine olanak tanır. Pazarlama metni – ve SEO içeriği oluşturma – üretken metin oluşturucular için en az asılı meyvelerden biridir (belki de buradaki okuyucuların beklentileri zaten düşük olduğu için?). Buradaki ilginç bir değişiklik, markaların, otomatik olarak oluşturulan içeriğin marka üzerinde kalmasını sağlamak için modeli kendi verileriyle ayarlayabilmesidir.

Görsel Kaynakları: Adobe

Customer Journey Analytics kullanıcıları artık verilerini analiz etmek için doğal dil sorgularını kullanabilecek ve hizmet artık tablo ve grafiklere otomatik olarak altyazı ekleyebilecek. Bu arada, yeni bir sohbet aracı, markalara “etkileşim kurmanın otomatik bir yolunu” sağlayacak.
Marketo Engage içinde kullanılabilecek özel yanıtlar ve özetlenmiş etkileşimlerle satış ekiplerine yardımcı olurken, ürünlerle ilgili soruları yanıtlayarak çevrimiçi etkileşimde bulunan potansiyel müşteriler.

Adobe, bu AI destekli araçların benimsenmesine yardımcı olmak için Mattel, IBM ve Dentsu dahil olmak üzere “yüzlerce marka” ile çalıştığını söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın