Nijeryalı Haul247, Afrika’nın “kamyonlar ve depolar için Airbnb’si” olmak istiyor

rent a car 34

mesafe247İşletmeleri nakliye ve depolama varlıklarına bağlayan uçtan uca bir Nijeryalı lojistik platformu olan 3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu topladı. Cinsiyet odaklı yatırım fonu Alitheia Capital özsermayeyi sağladı ve Investment One borç finansmanına 1 milyon dolar katkıda bulundu.

Lojistik başlangıcı, küçük işletmelerin ve büyük şirketlerin birden fazla Afrika coğrafi konumunda kamyon ve depo rezervasyonu yapmasına olanak tanır. Şirketten yapılan açıklamada, platformunda 1.000’den fazla kamyon ve çeşitli yerlerde yaklaşık 151.000 metrekarelik depo alanı bulunduğu belirtildi.

Haul247’nin tescilli yazılımı, bireylerin, işletmelerin, üreticilerin ve FMCG’lerin bir nakliyeciden sipariş talebi alarak, bir fiyat teklifi ekleyerek ve ardından talebi verimli bir şekilde yerine getirmek için en uygun kamyon ve depo ile eşleştirerek lojistik hizmetleri rezerve etmelerini sağlar. Sistem, nakliyecilerin varış noktasına ulaşana kadar mallarının durumunu takip etmesine izin verdiğinden, depo tesisleri arayan şirketler de aynı süreçten geçer.

CEO Şehinde Afolayan Haul247’yi korkunç lojistik ve depolama hizmetleri önceki tarım işini etkiledikten sonra kurdu. Ve birçok lojistik firmasının varlığına rağmen, Afrika tedarik zinciri işindeki 15 yıllık deneyiminden güç alan Afolayan, kurucu ortaklarıyla birlikte Haul247’yi piyasaya sürmeye karar verdi. Tobi Obasa Ve Akindele Phillips 2020’de

“Eski iş yerimde yaklaşık üç tır soya fasulyesi almak istiyordum ve fiyatta anlaşıp ücretini ödedikten sonra tahılların depolandığı yere geldiğimde bir treylere ulaşamadım ve çoğu tahıllar toza dönmüştü” diye anlattı Afolayan. “Teknolojiyi yalnızca çok uluslu şirketler için değil aynı zamanda çiftçiler için de bu tür sorunları çözmek için kullanabileceğimizi düşündük.”

Afolayan, Afrika’da depolama sorunlarını çözmeyen lojistik platformların ileride daha “maliyetli, verimsiz ve riskli” olacağına inanıyor. Bu nedenle, “Kamyonlar ve depolar için Afrika’nın Airbnb’si” olma hırsıyla Haul247, kendisini tek duraklı bir lojistik çözüm olarak konumlandıran, kapsamlı depolama hizmetlerine ilişkin farklı teklifinin onu diğer platformlardan ayırdığını söylüyor. Başlangıç, nakliye ve depolamayı entegre eden bir model kullanarak genel lojistik iş akışının birincil ve ikincil dağıtım süreçlerine aktif olarak katılıyor. Bu pazar kategorisindeki daha büyük yeni başlayanlar arasında Kobo360 ve Lori bulunmaktadır.

Haul247’nin teknolojisi, gönderileri takip etmekten varlık kullanımına kadar dahili süreçleri de yönetir. Şirket, genellikle tedarikçiler ve kamyon sahipleri arasında değiş tokuş edilen geleneksel fiziksel kopyaların yerini alacak bir elektronik teslimat kanıtı özelliği sunmaya çalışıyor.

Tobi, “Şu anda, aynı amaca hizmet eden, ödeme alma süresini kısaltan ve işlemlerle ilgili bilgi sağlayan bir fiziksel teslimat kanıtı alternatifini kolaylaştırmaya çalışıyoruz” dedi. “Bunu yaptığımızda, onu pazara ilk tanıtan biz olacağız.”

Haul247, platformunda 16’sı aktif olmak üzere 21’den fazla çok uluslu şirkete sahip olduğunu iddia ediyor. CEO, %20 ila %22 brüt kar marjı ve aylık %50 gelir artışı kaydeden üç yıllık lojistik firmasının pozitif birim ekonomisine ulaştığını söylüyor. Sonuç olarak, yöneticilerine göre aktif kullanımı %95’e varan şirket, yılı 5 milyon $ yıllık gelirle kapatmayı hedefliyor.

Afolayan, yeni yatırımla Haul247’nin yaklaşık %20’ye kadar daha fazla pazar payı elde etmek ve platformundaki çokuluslu şirket sayısını 50’ye çıkarmak ve bulundukları diğer Afrika ülkelerine yayılmasını kolaylaştırmak istediğini söylüyor. Bu arada kurucular, Haul247’nin bağış toplama zamanlamasının, Afrika Kıta Serbest Ticaret Bölgesi’nin (AfCFTA) başarısı için lojistiğin kritik önemi ile uyumlu olduğuna dikkat çekti.

Dünya çapındaki uzmanların kabul ettiği gibi, lojistik gelişmeyi yönlendirmede hayati bir rol oynuyor ve Dünya Ekonomik Forumu, Haul247’nin de yer almayı planladığı Afrika içi navlun talebinde 2030 yılına kadar %28’lik bir artış öngörüyor. AFCTA, yeni Afrika ülkelerine bakın ve paydaşlar, varlık sahipleri, depo ve kamyon sahipleri için değer yaratın” dedi.

Alitheia Capital’in yönetici ortağı Tokunboh Ishmael, yatırımla ilgili olarak şunları söyledi: “Ticaret ve ticaret kalkınmayı yönlendirmek için kilit bir kaldıraç olduğundan, kilit Afrika pazarlarında lojistik hizmet sunumunu optimize etmede ön saflarda yer almaktan heyecan duyuyoruz. Yatırımımız ayrıca, Haul247’nin, değer zinciri boyunca bireyler ve şirketler için değeri ortaya çıkaracak ve etkiyi artıracak şekilde kıta genelinde malların taşınması ve depolanması için sorunsuz bir lojistik çözüm sunmasını sağlıyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın