80 milyon TL’ye satılık tayyare

80 milyon TL’ye satılık tayyareBorçlarını ödeyemediği için el konulan Onur Air’e ilişik TC-OEA kuyruk tescilli Airbus A321 modelindeki yolcu uçağı, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Kurtköy Sosyal Güvenlik Merkezi tarafından internet üzerinden satışa sunuldu. Uçağın birinci aleni çoğaltması 26 Ekim 2022 tarihinde saat 11.40-11.45 içinde Yenişehir Mahallesi Kardelen Sokak No:10 Pendik, İstanbul adresinde yapılacak. Uçak satılmadığı takdirde 27 Ekim 2022 tarihinde yeniden aynı yer ve saatte ikinci arttırma yapılacak. Uçağın fiyatının ise 80 milyon TL’den satışa çıkarıldığı öğrenildi.

“Uçak hacizli”

İnternet sitesinde yer edinen ilanda, “6183 sayılı A.A.T.U.H. Kanuna istinaden Kurumumuza borcundan dolayı hacizli olan aşağıda cins, miktar ve muhammen bedeli yazılı tayyare satışa çıkarılmıştır. Ayrıntılı malumat almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarası ile Kurtköy Sosyal Güvenlik Merkezine başvurmaları, satış şartnamesinin icra satış dosyasından görülebileceği, masrafın ödenmesi şartı ile şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderileceği, ihalenin feshi davası açanların dosyamıza derkenar sunmaları, derkenar sunulmaması halinde müteakip işlemlere devam edileceği, iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur” denildi.

Uçak 220 yolcu kapasiteli

İlana nazaran 1997 senesinde üretilen TC-OEA kuyruk tescilli Airbus A321 tipi yolcu uçağı toplam 54 bin 465 saat uçuş yapmış oldu. Maksimum kalkış ağırlığı 89 bin 400 kg motorlar 2 Adet International Aero V2533A5 No.1 Seri No:-,No.2 Seri No:-Kapasitesi 2 pilot+6 kabin memuru+220 yolcu kapasiteli. Uçak uzun vakit yerde beklediği için beden üstünde boya hasarları bulunuyor. Uçağın motorlarının olmadığı ve yerlerinin boş olduğu, motorlarla beraber ana komponentler (Nose Cowl, Idg, Egsoz,Cna),yedek motor (Apu),Kaçış Slaytları (2 Adet Kapı, 1 Adet Gövde Üstü) ve Kabin Taşınabilir Yangın Tüpleri bulunmuyor. 10Mk Tape Rpdr Pes,2 Tv Qar,8 Mk Mux Pes Maın Etiketli 3 Adet Aviyonik aygıt yeri boş bulunuyor. Uçağın teknik kayıt defteri olmadığı için periyodik Kontrollerinin yapılıp yapılmadığının kayıtlarının incelenemediği de belirtildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın