6’lı masaya Mansur Yavaş çağrısı

6’lı masaya Mansur Yavaş çağrısıZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 6 muhalefet partisinin genel başkanına seslenerek, “Artık altın gününe dönüşen 6’lı masa toplantılarıyla milleti oyalamayı bırakıp, Sayın Mansur Yavaş’ı aday göstermeye çayır ediyorum” dedi.

Zafer Partisi lideri Özdağ, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Sığınmacı sayısının gün geçtikçe arttığını ve seçimlerin yaklaşmasıyla bazı sığınmacılara vatandaşlık verildiğini kaydeden Özdağ, “Vatandaşlık verilen Suriyeli sayısı ise 22 Temmuz 2022 itibarıyla 1 milyon 476 bin 368’dir. Sadece İstanbul’da günde 70 aileye vatandaşlık veriliyor. Hedef seçimlere kadar 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermek. Bu, seçmen ithali yoluyla ulusal iradenin tahrip edilmesidir. Türkçe bilmeyen seçmenle Türkiye’nin ulusal iradesini temsil edemezseniz. Zafer Partisi olarak artık bizim dışımızdaki bütün muhalefeti bu mevzuda iktidarın yalanlarına ortak olmamaya çayır ediyoruz” diye konuştu.

“6’lı masa da kriter olarak Süleyman Soylu’nun verdiği 200 bin rakamına uyuyor” diyen Özdağ, şöyleki devam etti:

“Nasıl inanıyorsunuz buna? Seçmen listelerinin nasıl manipüle edileceğine dair bilginin hem Sayın Kılıçdaroğlu’na bununla beraber Sayın Akşener’e, detaylı bir biçimde eski bir bakan tarafınca brifing gibi verildiğini biliyorum. Benim vermiş olduğum rakamın dışında bu bireyin de ‘Yapmayın etmeyin 1 milyon 300 bin kişiye vatandaşlık verdiler’ diye onları uyardığını biliyorum. Buna karşın şayet susuyorsanız kendi seçmeninizi aldatıyorsunuz. Sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener ile öteki 6’lı masada oturan liderler; sizi tekrar sağduyuya, Türk milletinin hakimiyet hakkını savunmaya, vatandaşlık verilerek Türkiye’de milli iradeyi tahrip etme çalışmasına karşı cephe almaya ve artık altın gününe dönüşen 6’lı masa toplantılarıyla milleti oyalamayı bırakıp Sayın Mansur Yavaş’ı aday göstermeye davet ediyorum. Sayın Mansur Yavaş’ın arkasındaki destek daha da artmıştır. Bizim aylar önce gördüğümüzü şimdi 6’lı masanın öteki siyasetçileri de anlatım etmeye başladılar. Kedi yavrusunun gözü üç günde açılıyor, sizin gözünüz 5 ayda azar azar açılmaya başladı. Mesele ciddi ve önemli.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın