5 ferdin öldüğü safari kazasında cip şoförü tutuklandı

5 ferdin öldüğü safari kazasında cip şoförü tutuklandıMarmaris’teki safari gezisi sırasında cipin devrilmesi sonucu olup biten kazada 5 Irak vatandaşı turist hayatını kaybetmişti. Cip şoförü M.A., tur firması sahibi C.A. Ve kaza esnasında seyir halinde iken araçtan savrulan turistlere çarparak durabilen araba sürücüsü A.K.T. Gözaltına alınmıştı.

Bilirkişi raporu ortaya çıktı

Kazanın arkasından bilirkişi tutanağına gore safari aracını kullanan şüphelinin tam kusurlu olduğu, kazaya karışan öteki şüpheli ve yol yapısının kusurlu olmadığının tespit edildiği, makine bilirkişinin ön tutanağına gore safari aracının mekanik alt yapısının, güvenlik kemerlerinin sağlam ek olarak lastik ve benzeri ekipmanının tur için elverişli olduğu, aracın son olarak Nisan 2022’de muayeneden hafif kusurlu olarak geçtiği ve sürücünün kusurlu hareketlerinin kazaya, ölümlere ise emniyet kemerlerinin takılı olmamasının sebebiyet verdiğine yönelik ön rapor hazırlandı. Ön raporun hazırlanmasının peşinden adliyeye sevk edilen şüphelilerden, tur şirketi sahibi C.A. Adli kontrol şartı ile salınırken, cip şoförü M.A. Tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kazaya karışan öteki vasıta şoförü A.K.T. Ise savcılıkta alınan ifadesinin peşinden serbest bırakıldı.

Cip şoförü M.A. Turistleri emniyet kemeri konusunda uyardığını iddia etti

5 Iraklı turistin ölümü ile sonuçlanan kazada cip şoförünün ifadesinde daha önce asla trafik kazası yapmadığını, olayın olduğu gün taşıdığı turistleri kemer konusunda onlarca kere uyardığını, yağış nedeni ile kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybederek aracın devrildiğini anlatım etmiş olduğu öğrenildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın