22 FETÖ şüphelisi adliyeye sevk edildiAlınan bilgiye bakılırsa, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele birimleri koordinesinde, FETÖ’nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Örgütün aktüel ve mali yapılanmasının deşifre edilmesi amacıyla meydana gelen Gazi Turgut Aslan Operasyonunun devamı olarak düzenlenen operasyon çerçevesinde merkezi Eskişehir olmak üzere; Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’da bulunan 23 adrese baskın düzenlendi. 23 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda 22 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Firari olan 1 şüphelinin yakalanmasına yönelik emek harcamalar ise devam ediyor.

Arasında meslekten ihraç subaylar, tabip, mühendis ve öğretmen bulunan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin arkasından Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesine getirildi. Burada sıhhat kontrolünden geçirilen 22 şüpheli, savcılık ifadeleri için adliyeye sevk edildi.

500 bin TL değerinde döviz, Türk Lirası ve ziynet eşyası ele geçirilmişti

Operasyon çerçevesinde 7 ildeki adreslerde yapılan aramalarda; 7 bin 670 Euro, 16 bin 75 Amerikan doları ve 29 bin 500 Türk Lirası olmak üzere ortalama 500 bin TL değerinde para ve çeşitli ziynet eşyası ele geçirilmişti. Ayrıca şüphelilerin yazışma kurdukları operasyonel hat ve oldukça sayıda dijital materyal de ele geçirilerek muhafaza dibine alınmıştı.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın