183 öğrenci besin zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu

183 öğrenci besin zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurduÇaycuma’da taşımalı sistemle tahsil kabul eden 183 ilkokul ve ortaokul talebesi, yedikleri yemek sonrası karın ağrısı, mide bulantısı ve ishal şikayeti ile hastaneye başvurdu. Öğrencilerin bir bölümü ayakta tedavi edilirken, yatarak tedavi bulan 22 öğrenciden 11’i de taburcu edildi.

Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, hastanede yatan 22 çocuğa geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuş oldu. Çaycuma Devlet Hastanesi Başhekimi Onur Merdivan eşliğinde yaptığı ziyaret sonrası bir izahat icra eden Kaymakam Göze, “Toplam 183 öğrencinin acil servise başvurduğu öğrenilirken, 22 öğrencinin yatışı yapılarak tedavileri devam ediyor. 2 tanesinin durumu diğerlerine nazaran ciddi. Geriye kalanlar bugün taburcu edilir diye düşünüyoruz. Olayla alakalı gerekli incelemeler yapılıyor. Ona göre bir çalışma yapılacak. Temel şikayetler yenilen gıdalar ile alakalı, tavuk, makarna vb. Benzer biçimde. Şu an herhangi bir analiz kararı yok. Çevre hastanelere sevk edilen talebe de yok. Zaten yatışı meydana getirilen öğrenciler önlem amaçlı burada. Çok ciddi sorun yok, durumları iyi” dedi.

Sabah saatlerinde hastaneye gelen öğrenciler, mide bulantısından dolayı hastaneye geldiklerini söyleyerek, “Yediğimiz yiyeceklerden zehirlendik. Mide bulantısı, ishal belirtisi üstüne sabah hastaneye geldik. Şimdi tahlil neticelerini bekliyoruz. Şu an durumumuz iyi” dediler.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın