YouTube, mobil uygulamalarında yeni bir “Kararlı Hacim” özelliğini test ediyor

rent a car 34

Bazı YouTube kullanıcıları, yakında videolarının sesini daha tutarlı bir seviyede tutmaya yardımcı olacak yeni bir özellikle karşılaşabilirler. Sonrasında Reddit kullanıcısı YouTube, “Sabit hacim” başlıklı henüz duyurulmamış bir ayar keşfetti, o zamandan beri YouTube, deneyin şu anda küresel kullanıcılarla test edildiğini doğruladı.

Adından da anlaşılacağı gibi, “Sabit ses”, bazıları diğerlerinden daha yüksek olabilen YouTube videolarındaki sesi eşitlemek içindir. Ses seviyelendirme talebi, diğer medya sağlayıcılarının da bir süredir akıllı telefonlardan sunduğu bir şeydir. televizyonlar ses sistemlerine Roku gibi medya oynatıcılara kendine ait Örneğin yüksek sesli reklamları hedefleyen Otomatik Ses Düzeyi Ayarlama özelliği.

YouTube, Kararlı Hacim özelliğinin lansmanını duyurmadı, ancak “This is Tech Today” kanalından YouTube yaratıcısı M. Brandon Lee de dahil olmak üzere birkaç kişi, uygulamalarında bu özelliğin göründüğünü fark etti. İçinde cıvıldamak Hafta sonu Lee, özelliğin “videolar arasında ve hatta bir videonun kendi bölümlerinde büyük ses sıçramaları yaşamamanız için sesi eşitleyen bir normalleştirici ve sıkıştırıcı olabileceğini” tahmin etti.

YouTube, içerik oluşturucunun tahminlerini doğruladı, ancak özelliğin şimdilik bir test olarak kabul edildiğini belirtti.

Bir YouTube sözcüsü TechCrunch’a “Şu anda kullanıcılar için video izlerken daha tutarlı bir ses sağlayan yeni bir YouTube dinleme kontrolü özelliğini test ediyoruz” dedi. “Deneme küresel ve mobil cihazlar arasında” diye eklediler.

Sabit Hacim özelliğine erişiminiz varsa YouTube uygulamasındaki video ayarları sayfasında görünecektir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın