Yeni kripto borsası EDX’i destekleyen Fidelity, Schwab ve Citadel, TradFi’nin dijital varlıklara daha derin daldığının sinyallerini veriyor

rent a car 34

Twitter’da beni takip et @jacqmelinek son dakika kripto haberleri, memler ve daha fazlası için.

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Bu haftanın başlarında EDX Markets, dijital varlık platformunu piyasaya sürdü. paylaşılan Salı günü. Peki bu lansmanın bu kadar dikkat çekmesini sağlayan şey nedir? Paradigm ve Virtu Financial’ın yanı sıra Charles Schwab, Citadel Securities, Fidelity Digital Assets ve Sequoia Capital gibi büyük geleneksel firmaları içeren kurucu yatırımcıları.

Şirket ayrıca yakın zamanda Miami International Holdings, DV Crypto, GTS, GSR Markets LTD ve HRT Technology dahil olmak üzere ek stratejik yatırımcılar getiren yeni bir finansman turunu da kapattı. Yeni sermaye, diğer unsurların yanı sıra EDX’in ticaret platformunun geliştirilmesine yardımcı olmak için kullanılacaktır.

Platform, likidite sağlamak için geleneksel finans uygulamaları üzerine inşa etme planları, rekabetçi fiyat teklifleri ve çıkar çatışmalarını azaltmak için saklama dışı bir model ile “endüstri liderleri için tercih edilen kripto pazarı” olmayı hedefliyor. Platform ayrıca, kullanıcıların perakende siparişler için daha iyi fiyatlandırma almalarını sağlayan “kripto pazarlarına yalnızca perakende fiyat teklifi” getirdi.

EDX Markets CEO’su Jamil Nazarali, Nisan ayında yaptığı açıklamada, platformun öngörülebilir gelecekte daha fazla düzenleyici netlik sağlanana kadar sınırlı tekliflere sahip olacağını söyledi. EDX’te alınıp satılabilen mevcut kripto para birimleri, yalnızca dört seçenekle daha hafif tarafta: bitcoin, ether, litecoin ve bitcoin cash.

Kripto borsası, FTX’in çöküşünden iki ay önce Eylül ayında duyurulduktan sonra ilk olarak manşetlerde yer aldı ve başlangıçta Kasım, Bloomberg’de piyasaya sürülmesi planlandı. bildirildi.

Lansman, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu gibi düzenleyicilerin aşağıdakiler gibi büyük kripto borsalarına baskı yapması nedeniyle kripto endüstrisi için çok fazla ısının arttığı bir zamanda geliyor. Binance Ve Coinbase diğer nedenlerin yanı sıra menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla.

EDX desteği, kripto pazarları tüm zamanların en yüksek seviyelerinden düşmüş olsa bile, geleneksel oyuncular arasında dijital varlıklara artan ilgiye işaret ediyor.

Ayrı olarak, geçen hafta yaklaşık olarak BlackRock 9 trilyon dolar yönetilen varlıklarda, dosyalanmış Coinbase’de saklanacak bir spot bitcoin ETF’si oluşturmak için SEC ile. Dosyalama, BlackRock’un kanadı altındaki bir fon yönetim birimi olan iShares aracılığıyla yapıldı.

bir avuç olmasına rağmen vadeli tabanlı bitcoin ETF’leri var, SEC diğer firmaların yaratma girişimlerini düşürdü. nokta tabanlı geçmişte bitcoin ETF’leri. Dosyalamanın ABD merkezli kripto ekosistemi için çok önemli bir anda geldiği göz önüne alındığında, BlackRock ile SEC arasında kapalı kapılar ardında devam eden bazı görüşmeler olabilir. Ancak BlackRock’un onay için savaşma şansı olup olmadığı belirsizdir, ancak benim (her zaman doğru olmayan) kristal kürem, gerçekleşen son düzenleyici eylemler göz önüne alındığında, varlık yönetimi devinin spot bitcoin ETF’sini onaylamasının hala olası olmadığını düşünüyor.

web3’te bu hafta

SEC direktörü, kripto endüstrisi gürlese bile yaptırım için ‘hiçbir şeyin değişmediğini’ söyledi (TC+)

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto endüstrisini incelemeye devam ederken, kurumun icra müdürü Gurbir Grewal, düzenleyicinin menkul kıymetlerin etiketler veya teknoloji yerine mevcut yasalara uygun bir formatta satılmasıyla daha fazla ilgilendiğini söylüyor.

Birleşik Krallık risk sermayesi çekiciliğini kaybetmedi (TC+)

Haftanın bir bölümünü İngiltere’nin teknoloji sahnesiyle etkileşime girerek geçiren TechCrunch, ölüm raporlarının fazlasıyla abartıldığını doğrulayabilir. VC’ler, anlaşma yapmak için Londra’ya akın etmeye devam ediyor ve çoğu burayı evim olarak adlandırmaktan mutluluk duyuyor. En son hamle a16z’s: Firma, genel ortak Sriram Krishnan tarafından yönetilecek olan a16z crypto’nun ilk uluslararası ofisi için Londra’yı seçti. Ve İngiliz politika yapıcılar ve düzenleyicilerle yaptığı konuşmaların kararda rol oynadığını açıkça ortaya koyuyor.

En son bölme

geçen hafta için bölümL’Oréal’de web3 ve metaverse için dijital inovasyon direktörü Patrick Kaminski ve L’Oréal’de web3 ve metaverse içinde stratejik planlama ve ortaklıklar başkanı Manon Cardiel ile röportaj yaptım.

Patrick, NYX Professional Makeup’in arkasındaki liderdir. gorjs dao, NFT dünyasını ve güzellik endüstrisini metaverse’de birleştirme umuduyla Ocak ortasında piyasaya sürüldü. Manon, GORJS projesinde çalışırken, aynı zamanda şu şirketler için NFT koleksiyonlarının lansmanına da yardımcı oldu: Mugler Ve Yves Saint Laurent.

L’Oréal en çok güzellik ürünleri ile tanınır, ancak 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip şirket aynı zamanda Maybelline, Yves Saint Laurent, Armani, Kiehl’s, Valentino, Prada gibi çoğumuzun kullandığı ve sahibi olduğu çok sayıda markaya da ev sahipliği yapmaktadır. , CeraVe ve daha fazlası.

L’Oréal’in neden web3 ekosistemine girmek istediğini, bir DAO’yu geleneksel bir markaya dahil etmenin nasıl bir şey olduğunu ve diğer markaların ve şirketlerin kripto para dünyasına nasıl girip girmediğini tartıştık.

Ayrıca şu konulara da girdik:

  • Artan marka bağlılığı
  • Tüketici talebi ve geri bildirimi
  • Markaların NFT’lere şüpheyle yaklaşması, metaverse
  • Web3’e girmek isteyen markalara tavsiyeler

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

  1. DeFi altyapı sağlayıcısı Maverick Protokolü 9 milyon dolar topladı
  2. Getiri getiren DeFi platformu Ağ Kazanın 2,7 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu topladı
  3. Binance Labs, kozmos odaklı akıllı sözleşme platformu için 10 milyon dolarlık turu yönetti Nötron
  4. Singapur merkezli dijital ödeme sağlayıcısı dtcpay A serisi öncesi turda 16,5 milyon dolar topladı
  5. TapyokaDAOLayerZero tarafından desteklenen bir para piyasası, 6 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın