Yeni iPhone özelliği, istenmeyen çıplaklar hakkında uyarır

rent a car 34

Apple, bu yılki WWDC açılış konuşmasında bir dizi yeni iPhone özelliğini duyurdu. FaceTime sesli mesajları Ve Giriş. Ancak iOS 17’ye sahnede duyurulanların ötesinde daha da yeni eklemeler geliyor. Diğer bazı güvenlik özelliklerinin yanı sıra Apple, yetişkin kullanıcıların görmek istemeyecekleri bir fotoğraf veya video aldıklarında bunu bilmelerini sağlayan Hassas İçerik Uyarısı’nı yayınlıyor.

Apple’ın paylaştığı ekranda, Blog yazısı, bu özellik özellikle çıplak fotoğraflar ve videolar için tasarlanmış gibi görünüyor. Çıplak bir görüntü alırsanız, bu hassas içeriği görmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere görüntülenir. İstenmeyen bir çıplak görüntü alındığında, bu, kullanıcıların görmeyi kabul etmedikleri bir şeyi görmekten kaçınmasına yardımcı olabilir.

Pop-up, “Çıplak fotoğraflar ve videolar, genellikle iç çamaşırı veya mayolarla kaplı özel vücut kısımlarını gösteriyor” diye açıklıyor. “Bu senin hatan değil ama çıplak fotoğraflar ve videolar seni incitmek için kullanılabilir.” Ekran, fotoğraf veya videodaki kişinin bu medyanın paylaşılmasına izin vermiş veya vermemiş olabileceğini açıklamaya devam eder.

Kullanıcılara üç seçenek sunulur – görseli veya videoyu görmeyi kabul etme veya devre dışı bırakmanın yanı sıra, “yardım alma yolları”na dokunabilirler. iOS 17 henüz çıkmadığı için bu bağlantının nereye yönlendirdiğini bilmiyoruz ama doğru kullanılırsa cinsel taciz durumlarında nasıl davranılacağına dair kaynakları paylaşmak için iyi bir yol olabilir.

Apple, bu özelliğin varsayılan olarak açık olup olmadığını veya devre dışı bırakılıp kapatılamayacağını paylaşmadı, ancak genellikle bu güvenlik araçları açılıp kapatılabilir.

iPhone’daki diğer iletişim güvenliği özellikleri gibi, olası hassas içeriği algılamaya yönelik işlemlerin tümü aygıtta gerçekleşir. Yani bu, birine çıplak bir fotoğraf gönderirseniz (rızayla, lütfen!), Apple’ın özel resimlerinize erişmediği anlamına gelir.

TechCrunch'ta WWDC 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın