Yaptığı insanlık başına dert açtı

Yaptığı insanlık başına dert açtıAdana’da esnaf Halit Daş’ın bir hususi bankada bulunan hesabına ortalama 6 ay ilkin 10 bin lira para yatırıldı.

Daş, para gönderen kişiyi tanımadığı için hemen bankayla irtibata geçip 10 bin liranın iade edilmesi talebinde bulunmuş oldu. Ancak özel banka paranın iade edilemeyeceğini hesaba bloke konulacağını söylemiş oldu. Bunun üstüne Daş, kendi hesabına bloke koydurdu. Birkaç gün sonrada hesabına yanlışlıkla gelen parayı sahibine geri aktardı. Ancak aradan biraz zaman geçtikten sonrasında kendisine gelen mahkeme celbiyle yıkıldı.

Parasını geri ödediği kişi Daş’a hesabını ele geçirdiğini öne sürerek dava açtı. Hiçbir suçu yokken mahkemeye gitmek zorunda kalan Daş, “Ben gelen paraya elimi bile sürmedim. Kendi hesabına bloke koydurup gelen parayı da hemen iade ettim. Ben iyilik yaptım fakat hesap hırsızı yaptılar beni. Benim hiç bir halde bu erkeğin hesabıyla alakam yok. Benim hesabıma geliyor para. Benim bu olaya başka dahilim yok. Ben bu olaydan dolayı mağdur oldum. Mahkeme devam ettiği için hala hesabımda bloke var. İşlem yapamıyorum. Ben kimsenin hesabını çalmadım, ancak hesabıma gelen parayı sahibine iade ettim. İyilik yaptım fenalık gördüm ben bu işi anlamadım” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın