Yapay zeka destekli seyahat ürünlerini birinci sınıfa yükseltme

rent a car 34

Yarışta AI seyahat endüstrisinde hakimiyet için şu anda küçük bir ipucu bile önemlidir.

Yeni AI/LLM teknolojilerinin vaadinden yararlanmaya çalışan alandaki her oyuncu, ChatGPT gibi büyük platformların eski veya gerçek zamanlı olmayan verilerle sınırlı olduğu gerçeğiyle mücadele ediyor. Kararsız planların ve güzergahların tam anlamıyla hava durumuna göre değiştiği seyahat gibi bir sektörde bu özellikle sorunludur.

Hem AI seyahat yatırımcıları hem de bu alandaki yeni başlayanlar için anlaşmaları diğer yatırımcılarla koordine eden danışmanlar olarak, şirketlerin sınırları zorladığını ve kullanıcılara yeni, somut yollarla değer sağladığını görmekten hoşlanıyoruz.

Örneğin, Kayak ve Expedia, ChatGPT eklentilerini başlattı, ancak Kılavuz Geek seyahat yayıncısı Matador Network’ten gerçek zamanlı uçuş verileri sağlar (GP Bullhound, Matador Network’e finansal danışmanlık hizmetleri sağlamıştır). Bu sırada, Etrafta Dolaşmak arayüzünde güçlü bir görsel öğeye sahiptir.

Ancak seyahat bilgileri karmaşıktır ve yanlış bilgiler veya yapay zeka “halüsinasyonları” zorludur. Roam Around bazen bir siteyi önerirken başka bir sitenin fotoğrafını gösterirken (ve potansiyel olarak bir üçüncüsüne bağlantı verir) ve sorgularımızdan birinde GuideGeek, var olmayan zekice adlandırılmış bir pub yarattı.

Airbnb dışında, on yıllardır çevrimiçi seyahat planlama ve rezervasyon yapma şeklimizde gerçekten büyük bir değişiklik olmadı.

Bu erken aşamada, firmamızın ve birlikte çalıştığımız alandaki diğer yatırımcıların mükemmellik beklentisi yoktur. ChatGPT-3 ve ChatGPT-4 arasındaki ilerlemeler o kadar belirgin ki, altta yatan teknolojiye bakıp “ha, çözecekler” demek yeterince kolay.

Biz daha çok şirketlerin gezginler için bu teknolojiyi nasıl şekillendirip geliştirdiğine ve seyahat endüstrisinde ele geçirmek üzere konumlandırıldıkları pazar segmentlerine odaklanıyoruz.

Farklılık anahtardır — ChatGPT için bir dış görünümden daha fazlasına ihtiyacınız var

Çoğu AI ürünü, ChatGPT üzerine kurulu gibi görünüyor. Her seyahat şirketi aynı temelle başlasa da, yapay zekayı üstün çıktılar üretmesi için eğitebilecek tescilli verileri görmeyi gerçekten seviyoruz. OTA’lar (Expedia ve Booking.com gibi çevrimiçi seyahat acenteleri), müşterileri ve insanların seyahatleri nasıl planlayıp rezerve ettikleri hakkında büyük miktarda bilgi ile burada bir avantaja sahiptir.

Küçük çevik ekipler, bu teknolojiyi benimseme ve büyük adamlar mevcut işlerini etkili bir şekilde uygulayamadan veya mevcut işlerini bozma riskine girmeden önce hızla ölçeklendirme fırsatına sahiptir. Tüketiciler, tüm havayollarını anında aramak için bir AI aracı kullanabiliyorsa, neden bir OTA’nın döngüde olması gerekiyor?

OTA’lar, kitlelerin ne istediğini önermek üzerine kuruludur, ancak yapay zekanın tüm amacı, cevabın artık bireye göre özelleştirilebilmesidir. Bir otel için ortalama 8 sıralaması, ana önceliği daha az bilinen bir yerel sörf noktasına yakın olmak olan belirli bir kişi için geçerli değildir.

Kullanımı artırmaya çalışmak için başlangıç ​​oyuncularının ürün tasarımında daha yaratıcı olmaları gerekir. kaçış yolu ve Roam Around, özellikle seyahat programlarına odaklandı ve ikincisi, kullanıcı girişini tek bir kelimeye kadar basitleştirdi – bir yere yazın ve bir seyahat programı alın, ardından oradan hassaslaştırın. Matador diyor GuideGeek mesajlaşma arayüzüne geniş içerik oluşturucularından etkileyici videolar eklemeyi planlıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın