Olx Group bazı pazarları kapattığı için 800 kişiyi işten çıkarıyor

Olx Grubuçevrimiçi pazar yeri ve seri ilanlar iş kolu Prosus, dünya çapında yaklaşık 800 kişiyi işten çıkardı. Bugünkü hamle, şirketin otomotiv iş birimi Olx Autos’un bazı pazarlardaki faaliyetlerini kapatmaya başlamasıyla geldi. potansiyel alıcıları ve yatırımcıları uzun süredir araştırmakTechCrunch öğrenildi ve şirket tarafından onaylandı.

Dünya çapında 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Amsterdam merkezli şirket, geçtiğimiz günlerde etkilenen çalışanları işten çıkarmalar hakkında bilgilendirmeye başladı. Belirli bir pazar veya bölümle sınırlı değiller, konuya aşina olan insanlar TechCrunch’a söyledi.

Bir Olx sözcüsü işten çıkarmaları TechCrunch’a doğruladı ve bunun Mart ayında açıklanan Olx Autos’tan ayrılma kararından kaynaklandığını söyledi.

TechCrunch’a e-postayla gönderilen bir açıklamada şirket, “Bu yılın başlarında, Olx Autos işinden çıkmak için stratejik bir karar aldık ve o zamandan beri potansiyel alıcılar veya yatırımcılar araştırıldı” dedi. “Bu sürecin bir sonucu olarak, yerel pazarlarda var olan önemli değer göz önüne alındığında, tek tek ülke satışlarını gerçekleştirmenin en iyi seçenek olduğu ortaya çıktı. Buna Latin Amerika’daki finansman işi Şili ve hem Olx sınıflandırılmış platformları hem de Hindistan, Endonezya ve Türkiye’deki Autos işlem işletmeleri dahildir.”

Ancak Olx Group, diğer pazarlarda potansiyel alıcı veya yatırımcı bulamadı, bu da şirketin Arjantin, Meksika ve Kolombiya’daki faaliyetlerini durdurduğu anlamına geliyor. Olx Autos bu pazarlarda araç satışına devam edecek olsa da şirket yeni işlem kabul etmeyecek. belirtilmiş Olx Arjantin web sitesinde. Diğer pazarlara gelince, bundan sonra ne olacağı belli değil.

Şirket, “Bu geçiş boyunca etkilenen tüm insanları desteklemeye kararlıyız” dedi.

Olx, herhangi bir C seviyesindeki memurun hareketten etkilenip etkilenmediğini doğrulamadı. Ayrıca, son işten çıkarmaların ardından çalışan sayısıyla ilgili bir soruya da hemen yanıt vermedi.

Yeni işten çıkarmalar, özellikle Olx’in planlarını doğrulamasından sadece aylar sonra geldi. küresel iş gücünü %15 azaltmak (1.500 iş) Ocak ayında.

Prosus, Kasım ayında bildirildi Olx Autos, 2022 mali yılının ilk yarısında 1 milyar dolarlık önemli bir dönüm noktasına ulaşarak gelirinde %84’lük bir büyüme kaydetti. Ancak, otomotiv işi henüz kârlılığa ulaşmadı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın