Wix’in yeni aracı, istemlerden tüm web sitelerini oluşturabilir

rent a car 34

2023’te bir web sitesi kurucusundan ne beklenir? Üretken yapay zekadaki eğilimlerin yönlendirdiği manzara değiştikçe, birçok girişimin ve yerleşik şirketin yanıtlamaya çalıştığı soru bu. Kodsuz sürükle ve bırak arabirimleri, bilgi istemleri ve medya üreten modeller çağında hala mantıklı mı? Ve daha ileri düzey kullanıcıları yabancılaştırmayacak doğru soyutlama düzeyi nedir?

Web oluşturma alanının uzun süredir demirbaşlarından biri olan Wix, bugünün müşterilerinin sitelerinin görünümünün her yönünü özelleştirmek için zaman harcamayı pek umursamadıklarından bahse giriyor.

Şirketin bugün duyurulan yeni AI Site Oluşturucu aracı, Wix kullanıcılarının amaçlarını açıklamalarına ve bir ana sayfa, iç sayfalar, metin ve resimlerin yanı sıra etkinlikler, rezervasyonlar ve daha fazlası için işletmeye özel bölümler içeren eksiksiz bir web sitesi oluşturmalarına olanak tanıyacak. Wix’in kurucu ortağı ve CEO’su Avishai Abrahami, amacın müşterilere sitelerini kurarken ve işlerini büyütürken “gerçek değer” sağlamak olduğunu söylüyor.

Abrahami, “AI Site Oluşturucu, modelleri yüksek kaliteli içerik, kişiye özel tasarım ve düzenler oluşturmak üzere ayarlamak için alan uzmanlığımızdan ve AI ile yaklaşık on yıllık deneyimimizden yararlanıyor” dedi. “Gerçek değer sağladığımızdan emin olmak için birçok test gerçekleştirdik ve kullanıcılarla birçok derinlemesine görüşme gerçekleştirdik. Bu yüzden şimdi yapmayı seçtik.”

Wix AI site oluşturucu

Görsel Kaynakları: Wix

AI Site Generator, Wix’in bugüne kadarki en iddialı AI deneyi olabilir, ancak şirketin ilk değil. Wix’in yakın zamanda başlattığı metin oluşturucu dokunuşları ChatGPT kullanıcılara bir web sitesinin belirli bölümleri için kişiselleştirilmiş içerik oluşturma yeteneği vermek. Bu arada, AI şablonu metin oluşturucu, belirli bir site için tüm metni oluşturur. Wix’in AI görüntü düzenleme, ince ayar ve oluşturma araçları paketinin yanında yer alan, web alan adları üzerinde beyin fırtınası yapmak için AI alan oluşturucu da var.

Abrahami’nin söylediği gibi, Wix, o anın Silikon Vadisi sevgilisi olduğu için yapay zekaya atlamıyor. Teknolojiyi, müşterilerin web siteleri için arka uç iş işlevselliği, altyapı, ödeme yetenekleri ve daha fazlasını oluşturma sürecini kolaylaştırmanın ve basitleştirmenin gerçek bir yolu olarak görüyor.

Wix AI site oluşturucu

Görsel Kaynakları: Wix

Abrahami’ye göre, özellikle küçük işletmeler siteleri başlatmak ve sürdürmek için mücadele ediyor ve bu da potansiyel olarak gelir fırsatlarını kaçırmalarına neden oluyor. 2022 anket Yaratıcı ajansları bulmaya yönelik bir dizin olan Top Design Firms tarafından hazırlanan küçük işletmelerin yaklaşık %27’sinin hala bir web sitesi olmadığını ve düşük trafiğin ardından “gelişmiş” işlevler ve maliyetin eklenmesinin, web sitelerinde karşılaştıkları en büyük zorluklar olduğunu ortaya çıkardı. İnternet sitesi.

AI Site Generator, birkaç istemi (sitelerin herhangi bir açıklamasını) alır ve öngörülen siteyi oluşturmak için şirket içi ve üçüncü taraf AI sistemlerinin bir kombinasyonunu kullanır. Chatbot benzeri bir arayüzde araç, sitenin ve işletmenin doğası hakkında bir dizi soru sorar ve bunu özel bir web şablonuna çevirmeye çalışır.

ChatGPT web sitesi için metin oluştururken, Wix’in yapay zekası site tasarımını ve resimlerini oluşturur.

gibi diğer platformlar Hızlı MarkaTechCrunch’ın kısa süre önce profilini oluşturduğu , şimdiden bunu başardı. Ancak Wix, AI Site Generator’ın müşterinin özelliklerine ve gereksinimlerine bağlı olarak e-ticaret, planlama, yemek siparişi ve etkinlik biletleme bileşenlerini otomatik olarak oluşturabilmesi açısından benzersiz olduğunu iddia ediyor.

Wix AI site oluşturucu

Görsel Kaynakları: Wix

Abrahami, “AI Site Generator ile kullanıcılar, içeriğin tasarıma uyduğu bir şablonun aksine, tasarımın içeriğe uyduğu eksiksiz bir web sitesi oluşturabilecekler” dedi. “Bu, içerikle ilgili deneyimi en üst düzeye çıkaran benzersiz bir web sitesi oluşturuyor.”

Müşteriler, AI Site Generator’ın tasarımlarıyla sınırlı değildir; bu, AI’nın insan tasarımcıların yerini alabilecek noktada olmadığının o kadar da ince olmayan bir kabulü – oraya varacağını varsayarsak. Hem manuel hem de yapay zeka destekli Wix’in eksiksiz düzenleme araçları paketi, AI Site Generator kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve uygun gördükleri şekilde ince ayar ve değişiklik yapmalarına olanak tanır.

Düzenlemeye odaklanan yeni yetenekler, AI Site Oluşturucu ile birlikte gelecek; örneğin, müşterilerin sadece ihtiyaçlarını tanımlayarak bir siteye yeni bir sayfa veya bölüm eklemelerini sağlayacak bir AI sayfası ve bölüm oluşturucu gibi. Yakında çıkacak olan nesne silici, kullanıcıların resimlerden nesneleri çıkarmasına ve bunları manipüle etmesine olanak tanırken, yeni AI yardımcı aracı site iyileştirmeleri önerecek (örneğin, bir ürün ekleme veya bir tasarımı değiştirme) ve analizlere ve site eğilimlerine dayalı kişiselleştirilmiş stratejiler oluşturacaktır.

Wix asistanı

Görsel Kaynakları: Wix

Abrahami, “Mevcut yapay zeka devrimi, yapay zekanın gerçek potansiyelini ortaya çıkarmaya yeni başlıyor” dedi. “Yapay zekanın karmaşıklığı azaltabileceğine ve kullanıcılarımız için değer yaratabileceğine inanıyoruz ve öncü olmaya devam edeceğiz.”

Ancak teknolojiye karşı dikkatli olmak için bir sebep var.

The Verge’den James Vincent’ın yakın zamanda yazdığı gibi parça, üretken yapay zeka modelleri web ekonomisini değiştiriyor — daha düşük kaliteli içerik üretmeyi daha ucuza ve daha kolay hale getiriyor. Haber kaynaklarının incelenmesi için araçlar sağlayan bir şirket olan Newsguard, maruz Üretken yapay zeka ile oluşturulmuş yanlış bilgiler içeren jenerik görünen adlara sahip yüzlerce reklam destekli site.

Ucuz yapay zeka içeriği de risk taşır tıkanmadan arama motorları — küçük işletmelerin geleceği neredeyse kesinlikle istemiyor. ChatGPT gibi modeller, arama motoru dostu pazarlama metni oluşturmada mükemmeldir. Ancak bu istenmeyen e-posta genellikle yasal siteleri, özellikle de içeriklerini doğru anahtar kelimeler ve şema ile optimize edecek araçlara veya teknik bilgiye sahip olmayanlar tarafından oluşturulan siteleri gömebilir.

En iyi niyetle kullanılan üretken yapay zeka bile ters gidebilir. olarak bilinen bir fenomen sayesindehalüsinasyonAI modelleri bazen kendinden emin bir şekilde gerçekleri uydurur veya kusar. zehirli, çılgınca saldırgan notlar. Ve üretken AI gösterilmiştir intihal etmek telif hakkı alınmış çalışma.

Peki Wix tüm bunlarla mücadele etmek için hangi adımları atıyor? Abrahami özellikle söylemedi. Ancak, Wix’in spam ve kötüye kullanımı yönetmek için çok sayıda araç kullandığını vurguladı.

Abrahami, “Yapay zeka çözümlerimiz büyük ölçekli kaliteli veriler üzerinde denendi ve test edildi ve kullanımdan ve yüz milyonlarca web sitesinde iş akışları oluşturmaktan elde edilen bilgilerden yararlanıyoruz” dedi. “Kullanıcıların temel haklarının korunduğu güvenli bir dijital alan yaratmaya inandığımız için model kötüye kullanımını önleyen ve tespit eden yapay zeka da dahil olmak üzere birçok modelimiz var. ChatGPT, uygunsuz içerik üretimini önlemek için kendine özgü bir modele sahiptir; OpenAI’nin denetimini kullanmayı planlıyoruz.”

Bu stratejinin ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın