Winamp bir müzik uygulamasından fazlası olarak geri dönüyor

Winamp bir müzik uygulamasından fazlası olarak geri dönüyorWinamp’ın sahnelere geri dönüşü ancak bir zamanların efsanesi olan ses yazılımını güncellemekle sınırlı kalmayacak. Şirket müzisyenlerin çalışmalarını yayınlamalarını, tanıtmalarını ve bundan para kazanmalarını sağlayacak yapımcı hizmeti için davetiye dağıtımına başladı.

Bu yeni platforma dair bütün detayları duymak için eylül ayını beklemek gerekiyor. Ancak ilk bilgiler, platformun Patreon’a benzer bir yapıda işleyeceğinin işaretini veriyor. Müzisyenlerin kendilerine maddi olarak destekleyen fanatiklerine destekleri doğrultusunda farklı içerik paketleri sunabileceği belirtiliyor.

Platformun davetiyeleri şimdilik 25 bin kişiyle sınırlandırılmış durumda. Bu 25 bin şahıs sunulan araçlara bir yıl boyunca ücret ödemeden erişebilecek. Buna ayrıca, Creator Pass ile de içerik yapımcılara hususi fırsatlar sunulacak. Bu fırsatlar içinde dijital jetonlar da bulunuyor.

Winamp kendisini üne kavuşturan müzik yazılımının gelişimini de yeni platformuna paralel olarak sürdürecek. Şirketten yapılan açıklamada, nihai hedefin dinleyicilerin istediği halde “müzik odaklı bir süper uygulama” taktim etmek olduğu açıklandı.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın