VR öldü | TechCrunch

rent a car 34

AR onu yedi ve aynı derecede belirsiz bir geleceği var

İnanması zor VR’nin zamanın ruhunu yakalamasının yalnızca 11 yıl önce olduğunu. Nisan 2012’de Oculus, Kickstarter’ı Oculus Rift geliştirici kitive teknoloji dünyası kendisini bir “gelecek bu” çılgınlığına kaptırdı. Facebook masaya 2 milyar dolarlık bir çek yazdı ve şirketi 2014 yılında satın aldı.

Ancak bugün olduğu gibi, VR neredeyse tamamen öldü.

VR – olduğu gibi, yalnızca sanal gerçeklikte olmak için bir sistem – artık bir kavram olarak zar zor var. Piyasadaki en ucuz ana kulaklık seti olan Meta Quest 2 bile bir geçiş özelliğine sahiptir, yani AR yeteneklerine sahiptir. Quest 3, tam renkli daha yüksek çözünürlüklü düz geçiş ekler. Ve, 3.500 dolarlık fiyat etiketi bir kenaraApple’ın Vision Pro’su konsepti o kadar ileri götürüyor ki artık VR terminolojisini gerçekten kullanmıyor bile.

Bunun nedeni, sanal gerçekliğin onu “havalı oyuncak”tan “olmazsa olmaz cihaz”a taşıyabilecek çok önemli bir şeyi kaçırmasıdır: öldürücü bir uygulama. Pazar olgunlaşmış olsa bile, VR hala var olmak için bir neden bulmakta zorlanıyor.

2015 yılında TechCrunch, spekülasyon yapan bir makale yayınladı. pazar 2020 yılına kadar 150 milyar dolarlık ciroya ulaşabilir. İşte buradayız, 2024’e yaklaşıyoruz ve öyle görünüyor ki piyasa yaklaşık 32 milyar dolar – nefes nefese analistlerin tahminlerinin beşte biri.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın