Cruise, Miami’de ilk robotaxi testine başladı

rent a car 34

General Motors’un sürücüsüz kolu Cruise, Miami’de ilk testlere ve veri toplamaya başladı. cıvıldamak Çarşamba.

Şirket, “1. Aşama, veri toplarken filomuzu ek, çeşitli yol koşullarına alıştırmaktır” dedi.

Cruise, 2. Aşamanın neleri kapsadığı ve ne zaman başlayacağı, şu anda Miami’de kaç Cruise aracının bulunduğu ve şirketin teste ne zaman başlamayı planladığı gibi daha fazla bilgi vermeyi reddetti.

Haber iki ay sonra geliyor. Cruise, Houston ve Dallas’a genişlediBir Cruise sözcüsüne göre, AV şirketinin denetimli testlere başladığı ve halk üyeleri için sürücüsüz araç dolusu hizmete “yakında” başlama yolunda olduğu yer. Denetimli test, arabada bir insan güvenlik sürücüsünün olduğu anlamına gelir. Cruise, hizmeti sürücülere açmadan önce sürücüsüz teste geçecek.

Cruise’un operasyonlarının çoğu, Alphabet’in Waymo’su ile kafa kafaya rekabet ettiği memleketi San Francisco’da olmuştur. İki şirket, Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu’nun her ikisine de şehrin her yerinde 7/24 robotaksi hizmetleri için ücret alma hakkını vermesini beklerken, şu anda izin belirsiz durumda. Teknoloji ve iş çevrelerinin desteğine rağmen Waymo ve Cruise, sakinlerin ve şehir kurumlarının muhalefetiyle karşılaştı ve bu durum CPUC’nin izinlerini onaylamak için duruşmaları ertelemesine neden olmuş olabilir.

Cruise, otonom Chevrolet Bolts’unu Miami’de piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığını söylemedi (gerçi bu, şu anda zor olabilir) GM aracı durdurdu) veya bunun yerine sokaklara kendi Cruise Origins’ini koyarsa. Cruise’s Origin, bir insan sürücü için direksiyon simidi veya pedallar olmaksızın, amaca yönelik olarak üretilmiş bir elektrikli AV’dir. Ekim 2021’de Cruise’un o zamanki CEO’su Dan Ammann, şirketin “onbinlerce” Önümüzdeki birkaç yıl içinde halka açık yollarda Origins.

Mart ayında, Cruise’un şu anki CEO’su Kyle Vogt, şirketin Origins’i önümüzdeki haftalarda Austin sokaklarında test etmeye başlayacağını söyledi. Origin’in insan tarafından çalıştırılan prototipleri, AV algı sistemi testi ve doğrulaması için kullanılan verileri manuel olarak toplarken, Cruise henüz Austin’de sürücüsüz testlere başlamadı. Bir sözcü, TechCrunch Cruise’un bu testlere “yakında” başlayacağını söyledi.

Cruise, Miami’ye giden ilk AV şirketi değil. Geçen sene, Ford destekli Argo AI Miami’de sürücüsüz bir hizmeti test etmeye başladı. Plan, hizmeti Lyft’in platformuna koymaktı, ancak Argo o zamandan beri kapandı.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın