Vivo Y22 tanıtıldı, işte özellikleriVivo Y22s geçtiğimiz ay Vietnam’da tanıtılmıştı. Şimdi de bu telefonun daha uygun versiyonu olan Vivo Y22 gözler önüne çıktı. Akıllı telefon Endonezya’da 2 milyon 399 bin Endonezya rupisi (2937 TL) karşılığında ön satışa sunuldu.

Y22’nin Y22s’e kıyasla müsait fiyatlı olması için birtakım fedakarlıklar meydana getiren Vivo, daha eski bir işlemciyi ve daha düşük bellek kapasitesini tercih etmiş. İkili arka kamera modülü ve büyük pil tarafında ise bir değişiklik söz konusu değil.

Y22’de 6.55 inç büyüklüğünde bir LCD monitör bulunuyor. Damla çentikli bu ekran 720p HD çözünürlük sunuyor. 50 megapiksel ana arka kameraya haiz telefonun önünde ise 8 megapiksel bir kamera mevcut. Telefona gereksinim duyduğu enerjiyi ise 18W şarj desteğine sahip 5000 mAh pil veriyor.

vivo y22Y22’yi Y22s’ten ayıran en mühim faktör olarak işlemci öne çıkıyor. Akıllı telefonun kalbinde MediaTek Helio G85 işlemci bulunuyor. Vivo bunun bir “oyun işlemcisi” bulunduğunu belirtse de, karşımızda iki senelik bir işlemcinin bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Helio G85’in orta segment telefonlarda kullanılan bir çip bulunduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Vivo Y22’de Helio G85’e 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. İlerleyen zamanlarda 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına haiz versiyonun da duyurulması planlanıyor. Telefon için mavi, cam göbeği ve yeşil olmak suretiyle üç renk seçeneği sunuluyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın