Sokak basketbolu turnuvasında kupa heyecanıİnegöl Belediyesi ve İMİDER Atlas Spor Kulübü iş donanmasında 6 Eylül etkinlikleri kapsamında toplam 5 kategoride düzenlenen Refik Gür Sokak Basketbolu Turnuvası sonlanmış oldu. 02-05 Eylül tarihleri içinde 33 takımın katılımıyla gerçekleştirilen turnuvada; 2012-13 süper minikler, 2010-11 minikler, 2006-07 yıldızlar, 2004-05 gençler ve 2003 ve üstü büyükler kıyasıya savaşım etti.

MÜSABAKALAR BÜYÜK ÇEKİŞMEYE SAHNE OLDU

Turnuvanın açılışını 02 Eylül Cuma akşamı gerçekleştirildi. Cuma, Cumartesi ve Pazar akşamları 2 ayrı potada 15’er dakikadan toplam 24’er yarışma oynandı. Final ise Pazartesi akşamı yapılmış oldu. Final gecesinde ek olarak 3 sayı smaç ve beceri yarışmaları da yapılmış oldu. Final gecesinde her kategoride dereceye giren sporculara ve takımlara kupa ve madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

“KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Final maçlarını Belediye Başkanı Alper Taban da beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ve parti yöneticileri ile meclis üyelerinin katılımıyla birlikte tribünden takip etti. Müsabakaların ardından tribünleri dolduran ailelere ve sporculara hitaben bir konferans yapan Başkan Taban, “Bu yıl şehrimizin hasım işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutluyoruz. Bu vesileyle bir takım etkinlikler düzenledik. Sokak basketbolu da bunlardan biriydi. İmider Atlas Spor Kulübü ile birlikte bu organizasyonu gerçekleştirdik. Paydaş kulübümüze fazlaca teşekkür ediyorum katkıları için. Sporcularımıza da turnuvamıza katılımları için teşekkür ediyorum. Açılış gecesinde de müsabakaların bir kısmını izlemiştik. Çok keyifli bir turnuva bulunduğunu ifade edebilirim. Ben buradaki bütün sporcularımızın bizim gönlümüzün birincisi olduğunu belirtmek istiyorum. Katılım cesareti gösterdiler, turnuvaya renk kattılar. Bizler de çocuklarımızın gelişimi için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşma sonrası kupa ve madalya töreni ile turnuva bitti.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın