Twitch, bir keşif yayını ve diğer kısa biçimli video özelliklerini başlatıyor

Seğirme sonunda bir Keşif Akışı kullanıma sunuyor. yıllarca süren şikayetler yaratıcılarından daha küçük yayıncılar için büyüme fırsatlarının olmaması hakkında.

Şirket, TwitchCon Paris’teki hafta sonu açılış töreninde bir dizi başka yeni özellikle birlikte Discovery Feed’i duyurdu. Yeni özellikler, kısa biçimli video içeriğini destekleme etrafında dönüyor – platformun ekmeği ve yağı canlı yayın olsa da, çoğu içerik oluşturucu içeriklerini YouTube Kısaları Ve TikTok izleyicileri Twitch kanallarına çekmek için.

Keşif Akışı, Twitch uygulamasında TikTok gibi algoritmik olarak kullanıcılara içerik oluşturucuların akışlarından klipler canlı olmasalar bile sunan kaydırılabilir bir dikey akış olacaktır. TikTok ve diğer kısa biçimli video platformlarının aksine Twitch, akışa göre küçük boyutlu içeriğe öncelik vermediğini açıkça ortaya koydu.

Şirket yaptığı açıklamada, “Twitch tamamen canlı, etkileşimli kanallarla ilgili olduğundan, izleyicilerin bir Klip akışında saatler harcaması bizim hedefimiz değil” dedi. Blog yazısı. “Clips’e yaptığımız yatırım, izleyicilerin kanalınızı keşfederek yayın yaptığınızda size ve topluluğunuza katılmalarına yardımcı olmaktır.”

Twitch, Discover Feed’in sonbaharda başlayacağını ve o zamana kadar şirketin algoritmalarını test etmek için özelliğin “sınırlı sürümlerini” çalıştıracağını söyledi.

Kısa biçimli videoya geçiş, içerik oluşturucuların klipleri akışlarından yerel olarak dikey bir formatta düzenlemelerine olanak tanıyan yeni düzenleme özelliklerini de içeriyor. Twitch artık YouTube’a doğrudan aktarımı destekleyecek ve Ağustos ayından itibaren kullanıcıların klipleri doğrudan TikTok’a aktarmasına izin verecek. Klip düzenleyici mobil cihazlarda da mevcut olacak.

rent a car 34

Twitch, içeriği “minimum çabayla” paylaşabilmenin “tüm yayıncılar için bir kazanç” olduğunu söyledi.

Neredeyse diğer tüm büyük sosyal platformlar gibi, Twitch de Ekim ayında hikayeler başlatıyor. Hikayeler, Twitch’in mobil uygulamasının Takip Edilen sayfasında görünecek ve içerik oluşturucular, hikayelerini herkesin görebileceği veya ödeme yapan abonelere özel olacak şekilde ayarlayabilir. Hikayeler, Twitch’in Topluluk İlkelerine uygun olmalıdır ve otomatik “metin ve resim tarama teknolojisi” tarafından yönetilecektir.

Twitch, “Hikaye formatı iyi anlaşılmış – geçici klipler, resimler, metin güncellemeleri, anketler” dedi. “Twitch hikayelerinin heyecan verici yanı, tüm Twitch takipçilerinize ulaşabilmeniz veya yalnızca abonelerle paylaşabilmeniz.”

Şirket ayrıca, platform ve kullanıcıları arasında bir tartışma konusu olan reklam aralarına yaklaşımını da değiştiriyor. Yayıncılar, reklam araları için geri sayım sayaçlarını kendi taraflarında görebilmiş olsalar da, birçoğu reklamların içeriklerini yeterli uyarı olmadan kesintiye uğrattığından şikayet etti.

Bu aydan itibaren yayıncılar, reklam aralarına daha fazla dikkat etmek için bir sohbet geri sayım sayacını açabilecek. Geri sayım sayacı, yayıncıların “ertelemelerine veya ilerlemelerine” olanak tanır ve onlara toplulukları için “doğru aramaları yapma” şansı verir.

Yayıncıların birbirleriyle işbirliği yapmasına olanak tanıyan Guest Star özelliği altında içerik oluşturucular, konukları kanallarına davet edebilecek ve aynı anda yayın yapabilecek. Ağustos ayında “belirli sayıda kanal” için kullanıma sunulacak olan “birlikte yayın yapma” özelliği, beşe kadar içerik oluşturucunun tümü kendi kanallarında canlı yayın yaparken birlikte yayın yapmasına olanak tanır. Bu özellik, İş Ortağı veya İştirak statüsünden bağımsız olarak önümüzdeki birkaç ay içinde herkesin kullanımına sunulacak, böylece her seviyeden yayıncı etkileşim kazanma fırsatına sahip olacak.

Twitch CEO’su Dan Clancy, “Beş yıl önceki hizmet olan Twitch, bugün topluluğumuzu destekleyemeyecek ve bugünün Twitch’i beş yıl sonra Twitch topluluğunun ihtiyaçlarını karşılayamayacak” dedi. söz konusu TwitchCon Paris açılış töreni sırasında. “Bu yüzden inşa etmeye devam etmeliyiz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın