Max Q: Astra Uzay Aracı Motorları, Inc.

rent a car 34

Merhaba ve Max Q’ya tekrar hoş geldiniz! Umarım herkes harika bir 4 Temmuz geçirmiştir.

Bu konuda:

  • Astra’nın kurumsal yeniden yapılanması
  • Pulsar Fusion’dan haberler ve daha fazlası

Astra TechCrunch tarafından incelenen belgelere ve konuya aşina bir kişiye göre, uzay aracı motoru işini tamamen sahip olunan bir yan kuruluş, işe alma ve finansman konusunda daha fazla esneklik sağlayacak kurumsal bir yeniden yapılanma olarak şekillendiriyor.

Bu hikayeyi iki nedenden dolayı ilginç buluyorum. İlki ve (en azından benim için) daha az önemli olan yan kuruluşun farklı ihracat kuralları kapsamında düzenlenecek olması, bu da Astra’nın ABD dışından insanları tek bir lansmana kıyasla çok daha kolay bir şekilde işe alabileceği anlamına geliyor + uzay aracı motoru varlığı.

İkinci ve daha dikkate değer sebep ise, yan kuruluş kurmanın her türlü finansal seçeneğin kilidini açmasıdır. Bu ilginç çünkü birçok kişi, Astra’nın ikinci çeyreği bankada yaklaşık 30-33 milyon dolar ile bitirmeyi ve üç ayda bir yaklaşık aynı miktarda nakit yakmayı beklediği göz önüne alındığında, lansman işini finanse etmeye nasıl devam edeceğini merak ediyor.

Burada çok fazla spekülasyon yapmayacağım, ancak kesinlikle her türlü farklı boyutta daha fazla esneklik sağlıyor.

Astra'nın kurucusu ve CEO'su Chris Kemp

Astra CEO’su Chris Kemp. Görsel Kaynakları: David Paul Morris/Bloomberg

TC ve ötesinden daha fazla haber

  • Kıyaslama Uzay SistemleriVermont merkezli uzay içi tahrik ürünleri geliştiricisi, 33,2 milyon dolarlık yeni finansman üretimi hızlandırmak gibi görünüyor.
  • Mavi Menşei dır-dir uluslararası genişlemeyi izlemekşirket Amerika Birleşik Devletleri dışında bir fırlatma sahası keşfetmenin ilk aşamalarında.
  • Hindistan başlayacak en son aya iniş görevi Ülkenin uzay ajansı Chandrayaan-3’ün, 2019’daki önceki iterasyonunun çökmesinden yaklaşık dört yıl sonra 14 Temmuz’da devam ettiğini duyurdu.
  • Pulsar Füzyonu yapmak istemek yıldızlararası yolculuk gerçek nükleer füzyonla çalışan tahrik sistemleri ile.

Evren, tüm görkemiyle size Hubble tarafından getirildi. Görsel Kaynakları: NASA (yeni bir pencerede açılır)

Max Q size benim tarafımdan getirildi, Aria Alamalhodaei. Max Q’yu okumaktan hoşlanıyorsanız, onu bir arkadaşınıza iletmeyi düşünün.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın