Tutuklanan AKP’li başkandan tweet

Tutuklanan AKP’li başkandan tweetKahramanmaraş depremleri sonrası Gaziantep’te tutuklanan AKP’li Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın sosyal medya hesabından bugün bir paylaşım yapıldı. 10 akrabasının öldüğü binayı kendisinin yapmadığını öne devam eden Kavak, şu ifadeleri kullandı:

– 1997 senesinde aile ve yakın akrabalarımın el donanması ile meydana getirilen binanın yıkılması sonucu birinci dereceden yakınlarımdan 10 kişi hayatını yitirmiştir.

– Söz mevzusu binanın yapımında bulunmadığım bu binanın sonrasında ruhsatı vergi mükellefi olmam dolayısıyla benim üzerime çıkarılmıştır. Bu durum sadece yakınlarımın ricası üstüne olmuştur.

DEMİR EKSİKLİĞİ YOK

– Bu binadan dolayı şüpheli sıfatıyla ifadem alınmış olup, hemen hemen delillerin toplanmaması nedeniyle tutuklama kararı verilmiştir. Ancak henüz yıkım sebebi belli olmamakla beraber soruşturmanın tamamlanması ile laf mevzusu binanın yapımında herhangi bir demir eksikliği veya yanlış kum kullanımının olmadığı anlaşılacaktır.

– Öyle ki belirttiğim üzere söz konusu bina ailem içinde oturmak için yapılan binadır. Kaldı ki bina benim tarafımdan yapılmamış olup, bağımsız bölüm sakinlerine sorulduğunda da reel konum ortaya çıkacaktır.

ORTAKLIĞIM YOK

– Göreve geldiğim tarihten sonrasında herhangi bir biçimde müteahhitlik yapmadığım benzer biçimde müteahhitlik yapan şahıs ve kuruluşlarla da ticari anlamda bir iş birliğim ve ortaklığım da bulunmamaktadır.

– Nurdağı’ndaki müteahhitlerle alakalı yapılan soruşturmalarla tutuklanmam arasında da herhangi bir ilişki ve rabıta bulunmamaktadır. Belirtmem gerekir ki laf mevzusu soruşturmanın görevimle ilgisi ve alakası yoktur.

ART NİYETLİ KİŞİLER

– Belediye başkanlığım döneminde kurumumuzun alakalı birimince ruhsat verilen binalarda bir can kaybı ve yıkım olmamıştır. Belediye başkanlığı görevim ile alakalı şüpheli veya herhangi bir sıfatla hakkımda oluşturulan bir tahkikat da bulunmamaktadır.

– Hal böyle iken; laf mevzusu felakette meydana gelen yıkım sonrası can kayıplarımız ve yaralılarımızın acısını yaşarken bir kısım art niyetli kişilerin gerek toplumsal medya ve gerekse yazılı basında algı operasyonu yaparak şahsım ile alakalı gerçek dışı haber ve iftiralarda bulunmuş olduğu görülmektedir. Bu art niyetli kişilerle alakalı yasal haklarımı kullanarak suç duyurusunda bulunacağımı ve bu kişilerden ulu Türk adaleti önünde hesap soracağımın bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyururum. (DHA)

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın