Turo’nun 2023 1. Çeyrek sonuçları, halka arzını görmemizin biraz zaman alabileceğini gösteriyor

rent a car 34

geçen hafta geçaraba kiralama pazarı Turo bir güncellenmiş S-1 dosyalama ilk çeyrek sonuçlarını gösteriyor. TechCrunch+ daha önce şirketin 2022 yılının tüm sonuçlarını kapsıyorduo sırada Turo’nun kârlı kalırken hızla büyüdüğünü ve kendi ülkesine kıyasla toplam gelirlerini açıkladığını belirtti. bilinen son özel değerlemegerçekten çekiciydi.

“Beğenmeyecek ne var?” Mart ayında tekrar sorduk.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Ancak bu yeni veri yığını, daha önce pembe olan tabloyu biraz karmaşıklaştırıyor.

Bugün, Turo’nun 2023’ün ilk çeyreğindeki gelir artış hızını bir önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırmak yerine, bunu Turo’nun 2022’deki gelir artış oranıyla karşılaştıracağız. Bunu öncelikle şirketin COVID ile ilgili olarak yaşadığı için yapıyoruz. Bu, 2023’ün 1. çeyreğindeki büyüme oranlarını 2022’nin 1. çeyreğinde belirlenenlerle karşılaştırmanın biraz haksızlık olacağı anlamına geliyor. bir yıl öncesine göre daha “organik” olduğu iddia edilebilir.

İlk çeyrekte Turo’nun geliri, 2022 yılının tamamına göre daha yavaş arttı ve şirket baştan itibaren kârsızdı. Mevsimsellik bu işte bir faktördür, bu yüzden bu yeni sonuçların ne kadar önemli olduğunu ve şirketin aceleyle halka açılması gerektiği konusundaki fikrimizi değiştirip değiştirmediklerini anlamamız gerekecek.

Bu şirket hakkında en son konuştuğumuzdan beri arka plan değişti: Cava’nın halka arzı hızla yaklaşıyorve girişim destekli şirket yoğun ilgi görüyor gibi görünüyor kesinlikle bir teknoloji şirketi olmamasına rağmen hisseleri için, halka arzlar için beklenenden daha fazla iştah olabileceğini gösteriyor. Turo, halka açılma zamanının doğru olup olmadığını merak eden teknoloji şirketleri için daha iyi bir test olacaktır.

Turo’nun 2023 1. Çeyrek sonuçları bize bu yıl halka açılmasını ummak için sebep verirse çok güzel olur. Kamu pazarındaki teknoloji hisselerine olan talebe ilişkin taze ve ilgili veriler, geç aşamadaki başlangıç ​​​​pazarına ilişkin raporlamamız için inanılmaz derecede yararlı olacaktır. Ne de olsa Turo, geç dönem bir tek boynuzlu at değilse nedir? özel sermaye dolu?

Turo’nun ilk çeyreği

2022’de Turo’nun geliri, 2021’deki 469 milyon $’a kıyasla %59 artarak 746,6 milyon $’a ulaştı. Ancak bu gelir artışı aynı zamanda daha yüksek harcamalar, %92 artan operasyon ve destek giderleri, %66 artan ürün geliştirme maliyetleri ve satış ve pazarlama ile geldi. maliyetler yılda %111 artarak 111.3 milyon $’a yükseldi.

Yine de şirket, %5’lik bir işletme marjına ve daha da iyi bir kar hanesine sahipti. 2019 ve 2020’de gelirlerin 140 milyon dolar ile 150 milyon dolar arasında sıkışıp kaldığını gören Turo için iyi bir yıldı. Ancak COVID’in azalmasının ardından mobilite seçeneklerine yönelik tüketici talebinde bir patlama oldu ve sonuç olarak Turo’nun gelirleri yükseldi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın