Toyota, ABD merkezli yeni EV pil laboratuvarına 48 milyon dolar harcayacak

rent a car 34

Toyota, EV pillerinin kalitesini geliştirmek ve değerlendirmek için Michigan’daki Kuzey Amerika araştırma ve geliştirme merkezinde bir laboratuvar kurmayı planlıyor.

48 milyon dolarlık laboratuvar 2025 yılında faaliyete başlayacak, pil seviyesinden EV’lere takılan paketlere kadar pillerin her yönüne odaklanacak. Şirket, laboratuvarın EV şarjını ve güç kaynaklarına ve altyapıya bağlantıyı da değerlendireceğini söyledi. Mühendisler ayrıca gelecekteki ürünler için yeni pil konfigürasyonları üzerinde çalışacaklar.

Toyota, laboratuvarın şirketin Kuzey Carolina ve Kentucky’deki fabrikalarındaki üretimini destekleyeceğini söyledi.

Detroit’in batısında York Township’te bulunan yeni laboratuvar, Toyota’nın küresel olarak ve daha spesifik olarak Kuzey Amerika’da EV’lere yatırımı artırmaya yönelik son çabalarıyla aynı zamana denk geliyor. Japon otomobil üreticisi Mayıs ayında ilkini yapmayı planladığını duyurdu. ABD yapımı elektrikli SUV 2025’ten itibaren Kentucky fabrikasında. Üç sıralı araba, Toyota’nın Kuzey Carolina’daki yeni pil fabrikası tarafından sağlanan pilleri kullanacak. Toyota ayrıca pil fabrikasına 2,1 milyar dolar daha harcayacağını söyledi.

Portföylerinin çoğunu akülü elektrikli araçlara kaydırmak için iddialı taahhütlerde bulunan diğer büyük otomobil üreticilerine kıyasla Toyota genellikle EV gerisinde kalan biri olarak nitelendirildi. Bunun yerine Toyota, hibritlerin ve plug-in hibritlerin de önemli bir rol oynadığını savundu.

Şirket, 2025 yılına kadar dünya çapında her Toyota ve Lexus modeli için elektrikli bir seçenek (hibritler ve plug-in hibritleri içeren bir atama) sunacağını söyledi. Küresel ölçekte Toyota, 2030 yılına kadar araç elektrifikasyonuna 70 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyor.

Toyota Motor Kuzey Amerika Ar-Ge’den sorumlu başkan yardımcısı Shinichi Yasui, “50 yılı aşkın bir süredir Michigan otomotiv endüstrisinin temel direklerinden biri olan Kuzey Amerika Ar-Ge operasyonumuza yapılan bu yeni yatırım, Toyota’nın herkes için elektrifikasyona doğru yönelimini gösteriyor” dedi. programdan yapılan açıklamada.

Toyota, yerel olarak üretilen pil parçalarını ve Kuzey Amerika’daki diğer tedarikçilerinden temin edilen malzemeleri kullanacağını söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın