Togg’un fiyatıyla alakalı Varank’tan izahatYerli araba Togg  için geri sayım heyecanı sürüyor. Türkiye’nin heyecanla beklediği Togg’un 2023’ün ilk aylarında yollarda olması beklenirken yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Togg, önümüzdeki haftalarda yeni C-SUV elektrikli ve yerli arabasının seri üretimine başlamış olacak. Tabii bir yandan da sürüş ve deneyim testleri ile şarj istasyonu kurulumları devam ediyor.

“ÇOK UCUZ OLACAK”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Togg’un fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Rakiplerine göre oldukca ucuz olacak. Daha azca bakım masrafı olacak. TOGG 29 Ekim’de seri üretime başlayacak. Yıl sonuna kadar üretilen araçlar teste gidecek. Togg fabrikası 2025 yılında tam kapasite çalışmaya başlayacak.” dedi.

29 EKİM’DE GEMLİK’TEKİ FABRİKA AÇILIYOR

Türkiye’nin arabası Togg’un Gemlik’teki fabrikası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca açılıyor. İlk etapta üretilen 100 aracın emniyet kontrolleri gereği geri sökümü yapılırken, üretilecek ikinci 100 vasıta da devlet kamu kurum ve kuruluşlarına verilecek.

MART 2023’TE SATIŞA ÇIKACAK

Ekim itibariyle seri üretime geçmeyi planlayan Togg, satışa Mart 2023’te çıkacak. 29 Ekim’de açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı Gemlik fabrikasında bugüne kadar 100 araç üretildi. Üretilen bu araçların güvenlik kontrolleri gereği yine sökümü yapılırken; ikinci 100 adet üretilen araçlar devlet amme kuruluş ve kuruluşlarına verilecek. C-segment SUV TOGG’lar 2023’ün Mart ayında satışa çıkacak. SUV modellerin satışa çıkacağı dönemde sedan modellerin üretimine geçecek fabrikada 2024 yılı itibariyle TOGG’un Hatchback modeli de üretilecek.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın