Togg’dan görme engelli kullanıcılar için iş birliği

Togg’dan görme engelli kullanıcılar için iş birliğiYerli otomobil girişimi Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), BlindLook ile yapmış olduğu iş donanması ile ürün ve hizmetleri görme engelli kullanıcılar için erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. 

Togg’dan yapılan açıklamaya göre, kullanıcı odaklı bir yaklaşımla geliştirilen Togg, görme engelli kullanıcıları özgürleştiren girişim Blindlook’un “hepimiz için erişilebilir bir dünya” hedefine ortak oldu.

BlindLook’un partnerlerine sunmuş olduğu kapsayıcı hizmeti belgeleyen global sertifikası EyeBrand ağına katılan Togg, fiziksel ve dijital ürünlerinin münasebet noktalarını adım adım engelsiz bir hale getirecek. Yapılan iş donanması kapsamında Togg’un ürün ve hizmetleri BlindLook’un ses odaklı teknolojisiyle görme engelli kullanıcılar için erişilebilir olacak.

BlindLook’un yüzde 100 ses odaklı özgürlük teknolojisi Sesli Simülasyon, tam ve kısmi görme engelli bireyler için ürün ve hizmetleri erişilebilir hale getirip, görme engelli bireylerin ürün ve hizmetleri desteğe ihtiyaç duymadan bağımsızca kullanmalarına olanak sağlıyor.

Togg entegrasyonu tamamlandığında görme engelli bireyler Togg’un resmi internet sitesi “www.Togg.Com.Tr”ye BlindLook hesaplarıyla girip, ürün ve hizmetlerden eşit ve erişilebilir halde yararlanabilecekler.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın