Duolingo matematik uygulaması çıkarıyor

Duolingo matematik uygulaması çıkarıyorGeleneksel Duocon etkinliğini meydana getiren Duolingo, üstünde çalıştığı projeler ile alakalı bilgi verdi. Bu yeni projeler içinde en dikkat çekicisi ise Duolingo’yu dil öğretiminden değişik bir yere taşıyacak. Duolingo matematik mevzusunda yardıma ihtiyacı olanlar için Duolingo Math adlı bir uygulama çıkaracak.

Duolingo Math uygulaması iki katmandan oluşacak. Bunlardan birinde ilkokul seviyesinde matematik detayları verilecek. Şirket burada da matematik bilgilerini kısa ve oyunlaştırılmış biçimde aktaracak. İkinci katmanın hedef kitlesinde ise 13 yaş üstü kullanıcılar bulunuyor. Bir tür beyin eğitimi verecek olan bu katmanda kullanıcılar hem matematiklerini bununla birlikte günlük düşünme kabiliyetlerini geliştirecek.

Duolingo’nun ana uygulamasına da yeni bir dil daha ekleniyor. Bu yeni dil, Güney Afrika’nın en yaygın dili olan Zulu olacak. Şirketten meydana getirilen açıklamada, bunun kültürel farkındalığı artırmaya yönelik bir hamle olduğu açıklandı.

Duolingo matematik uygulamasıyla beraber evlatların okuma öğrenmesine yardımcı olmak için hazırladığı Duolingo ABC uygulamasının yeni tasarımını da duyurdu.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın