TikTok, ‘Seri’ ödeme duvarı özelliğini daha fazla yaratıcıyı kapsayacak şekilde genişletiyor

rent a car 34

Daha önce yalnızca belirli içerik oluşturucuların kullanımına sunulan, TikTok’un Seri özelliği şu anda 94 ülkedeki kullanıcılara sunuluyor. Bu özellik, içerik oluşturucuların bir “dizi” özel içeriği bir ödeme duvarının arkasına kilitlemesine olanak tanır.

Seri ilk kez Mart ayında duyuruldu ve kullanıcıların video koleksiyonlarından 190$’a kadar kazanmalarına olanak sağladı. İçerik oluşturucular ayrıca 20 dakikaya kadar daha uzun videolar hazırlayabilir. Bu arada, normal TikTok videolarının 10 dakika sınırı vardır. Bir Seri, 80 veya daha az video içerebilir.

Para kazanma özelliğine hak kazanmak için içerik oluşturucuların bir dizi gereksinimi karşılaması gerekir. Örneğin 18 yaşını doldurmuş, seçili bölgelerde yaşıyor, 10.000 takipçiye sahip ve 30 günlük bir hesaba sahip olmalıdır. Ayrıca, son 30 gün içinde herkese açık üç video yayınlamış ve 1.000 görüntülemeye ulaşmış olmalılar. Kullanıcı TikTok’un kurallarını tekrar tekrar ihlal ettiyse Topluluk Rehberlerikalifiye olamazlar.

Bazı durumlarda, TikTok içerik oluşturucuları minimum 10.000 takipçiye ulaşabilir. 1.000 takipçisi olan içerik oluşturucular yine de başvurabilir ancak diğer platformlar aracılığıyla sattıkları premium içeriğin bağlantısını paylaşmaları gerekir. Bunun onayı garanti etmediğini unutmayın.

Kullanıcılar, TikTok uygulamasında İçerik Oluşturucu Merkezi’ne giderek Serilere başvurabilir.

Dün güncellenen bir gönderide TikTok, içerik oluşturucuların uygulamadan gelir elde etme şeklini geliştirmeye devam edeceğini söyledi. Şirket yazdı, “Seri ilk aşamalarında ve sürekli olarak içerik oluşturucu topluluğumuz için deneyimi ve içerik oluşturucuların ödüllendirilme şeklini iyileştirmenin yollarını araştırıyoruz. Topluluğumuzdan geri bildirim almak için sabırsızlanıyoruz!”

Geçen ay TikTok iki yeni içerik oluşturucu fonu başlattı: Yaratıcılık Programı ABD kullanıcılarının bir dakikadan uzun orijinal videolar için para kazanması ve Efekt Oluşturucu Ödülleri AR geliştirme platformu aracılığıyla efektler yaratan insanlar için.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın