Meta Verified Hindistan’a ulaştı ve artık ‘eski’ doğrulanmış rozetleri onurlandırıyor

rent a car 34

Meta Verified, Facebook ve Instagram’ın sahibi yakın zamanda başlatılan ücretli doğrulama sistemi, Hindistan’a genişliyor, şirket bugün CEO Mark Zuckerberg’in Instagram Broadcasts kanalındaki gönderisiyle duyurdu. Son zamanlara ek olarak İngiltere’ye genişleme ve diğer yerlerde, bu yılın başlarında ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya ilk kez geldikten sonra şirket, Hindistan’daki tüm kullanıcılar için ücretli doğrulamanın kullanılabileceğini ve Brezilya’nın yakında kullanıma sunulacağını söylüyor.

Zuckerberg’in mesajı, Kanada ve İngiltere’yi “artık mevcut” pazarlar olarak içeriyordu, ancak özellik aslında geçen ay İngiltere’de piyasaya sürüldüğü görüldü. Ayrıca Meta, hizmeti test etmeye başlayacağını duyurdu. daha geçen hafta Kanada’da. Bu, Meta sözcüsünün doğruladığı gibi, Hindistan’ın buradaki tek gerçek yeni ek olduğu anlamına geliyor.

Sözcü TechCrunch’a “Bugünden itibaren testi Hindistan’a genişletiyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Instagram ve Facebook’ta uygun olan herkese sunacağız” dedi.

Kullanıcılar gördüklerini bildirmişti Meta Doğrulanmış bekleme listesi açık Mart ayında Hindistan’a geri döndü, ancak o sırada herkesin kullanımına sunulmadı.

Görsel Kaynakları: Meta

Meta, Hindistan’daki aboneliğin bugünden itibaren Instagram veya Facebook’ta doğrudan satın alınabileceğini söylüyor. İnsanlar, iOS ve Android’de ₹699 karşılığında aylık abonelik satın alabilir. Önümüzdeki aylarda, ayda ₹ 599’a bir web satın alma seçeneği de sunacak.

Zuckerberg’in bugün paylaştığı diğer haber ise, Meta Verified’ın lansmanından önce doğrulananlara Meta’nın “eski mavi rozet” vermeye devam edeceği. mevcut kriterler. Bu, Twitter’ın kendi doğrulama sistemine yaklaşımından farklıydı – ücretli abonelere dönüşmeleri umuduyla eski rozetleri kullanıcılardan çekip aldı. Görünüşe göre hareket işe yaramadı, çünkü Twitter rozetlerin metnini artık bir kullanıcının ilk kez doğrulandığını gösterecek şekilde sessizce güncelledi. )Doğrulama tarihleri ​​daha eski olanlar, doğal olarak, mirasın doğrulandığının sinyalini verir.)

Görsel Kaynakları: Twitter ekran görüntüsü, bu hafta itibariyle doğrulanmış rozet metni

Meta bugünün düşüncesini açıklıyor duyurusöyleyerek:

Bu hesaplar, gerçek varlıklarını doğrulamak için bir dizi kriterden geçmiştir ve kimliğe bürünmeye karşı ortalama bir kullanıcıdan daha hassas olabilir. Bu nedenle, hesaplarını ve onlarla etkileşim kuran kişileri korumak için doğrulanmış rozetini korumamız önemlidir.

Meta’nın abonelik hizmeti, muhtemelen Twitter’ın Meta Verified’den önce gelen Twitter Blue aboneliğinin lansmanı ile kendi güçlü kullanıcılarından para kazanma girişiminin daha iyi düşünülmüş bir versiyonudur. Mart ayı itibarı ile Twitter Blue mobilden sadece 11 milyon dolar kazanmıştı Piyasadaki ilk üç ayında. Kullanıcılar, kimliğe bürünmeye karşı korunmak için değil, kimliğe bürünmek için ücretli rozetler benimsediğinden, hizmet aynı zamanda bir dizi zorlukla da karşılaşmıştı.

Öte yandan Meta Verified, gıpta ile bakılan onay işaretinin ötesinde bir dizi ek avantaj içerir. Kimliğinizi doğrulamak için bir devlet kimliği sağladıktan sonra, aboneler “proaktif” kimliğe bürünme korumasına ve müşteri desteğine doğrudan erişimin yanı sıra rozet ve Facebook, Instagram Stories ve Facebook Reels’deki özel çıkartmalar ve ayrıca her biri için 100 Yıldız gibi diğer avantajlara sahip olur. diğer yaratıcıları desteklemek için Facebook’ta ay. Adayların Meta Verified’a kaydolmak için en az 18 yaşında olması gerekir.

Bugünkü duyuruda Meta, sunduğu avantajlardan biri olarak ek test ülkeleri için artan erişimin kaldırılması da dahil olmak üzere, ilk lansmanından bu yana abonelik teklifinde ince ayar yaptığını belirtiyor. Şirket, bunun “Hindistan için yaklaşım olmaya devam ettiğini” belirtti.

Genel olarak, Meta Onaylı fiyatlandırması, ABD’deki web’de aylık 11,99 ABD doları ve mobilde aylık 14,99 ABD doları olan taban fiyatlandırmasıyla tutarlıdır. Birleşik Krallık’ta abonelik ücreti, Instagram ve Facebook için her biri için aylık 9,99 £ olarak belirlendi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın