TikTok, iOS cihazları için parola desteği sunuyor

rent a car 34

TikTok tanıtmak iPhone’larda geçiş anahtarı desteği, kullanıcıların parola girmek yerine Touch ID veya Face ID ile oturum açmasına olanak tanır. Geçiş anahtarları, cihazınızda zaten bulunan şifrelenmiş biyometrik kimlik doğrulama yöntemlerine dayalı olarak kimliğinizi doğrulayabilen parola değiştirmeleridir.

TikTok, bu aydan itibaren Asya, Afrika, Avustralya ve Güney Amerika başta olmak üzere belirli bölgelerde iOS için geçiş anahtarlarını kullanıma sunuyor. Şirket, işlevselliği zaman içinde daha fazla bölgeye ve işletim sistemine genişletmeyi planlıyor, bu da gelecekte bir ABD ve Android lansmanının gerçekleşeceği anlamına geliyor.

Geçiş anahtarlarıyla, tüm biyometrik kimlik doğrulama verileri cihazınızda kalır ve TikTok gibi üçüncü taraf uygulamalara erişemez veya bunlar tarafından işlenemez. iOS kullanıcıları artık farklı cihazlarda doğrudan iCloud hesaplarından TikTok hesaplarında oturum açmak için parola yerine parola kullanma seçeneğine sahip olacak.

Kullanıcılar, uygulamanın ayarlarına gidip yeni “Parola” seçeneğini belirleyerek bir geçiş anahtarını etkinleştirebilir. Ardından, birkaç adımı izlemeniz ve ardından bir şifre kaydetmek için iOS sistem isteminde “devam” ı seçmeniz gerekir.

TikTok'un yeni şifre desteği

Görsel Kaynakları: TikTok

TikTok, “Parolalar, oturum açma sürecini basitleştiriyor ve artık birden fazla hesapta çalınabilen, unutulabilen veya yeniden kullanılabilen geleneksel bir “parola” olmadığı için bir hesabın ele geçirilmesini çok daha zorlaştırıyor. Blog yazısı.

TikTok dahil geçiş anahtarları kullanan uygulamalar, iOS cihazlarda kimlik doğrulama sürecinde kullanılan biyometrik verilerin hiçbirine erişemez ve tüm biyometrik kimlik doğrulama verileri, kullanıcıların cihazlarında kalır.

Bugünkü duyurunun bir parçası olarak TikTok, istemci ve protokol katmanlarında kimlik doğrulamayı standartlaştırmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan FIDO Alliance’a katıldığını da açıkladı. Geçen yıl Apple, Google ve Microsoft, FIDO Alliance ve World Wide Web Konsorsiyumu ile el ele verdi. kullanıcı kimlik doğrulaması için parolaların kaldırılması üzerinde çalışın platformlar arasında. Apple, Passkeys’i duyurdu Haziran’da Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC) 2022.

“Parolalar, son kullanma tarihlerini çoktan aşmış güvenlik ve kullanıcı deneyimi için bir engeldir – bu nedenle FIDO Alliance, tüketicilerin önde gelen çevrimiçi hizmetlere daha kolay erişmesini sağlamak için önde gelen hizmet sağlayıcılar tarafından kullanılan parolasız kimlik doğrulama için açık standartlar oluşturmuştur. TikTok gibi, ”dedi FIDO Alliance İcra Direktörü Andrew Shikiar yaptığı açıklamada.

TikTok, uygulamalarına geçiş anahtarı desteği sunan bir dizi başka şirkete katıldı. Google, 1Şifre, Microsoft, paypalVe GitHub.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın