1Password’ün yeni hizmeti, işletmelerin geçiş anahtarlarını hızla benimsemesini sağlar

Parola yöneticisi 1Password bugün, işletmelerin kendi güvenlik altyapılarını sürdürmek zorunda kalmadan uygulamalarında ve web sitelerinde geçiş anahtarı kimlik doğrulaması oluşturmasına olanak sağlamak için tasarlanmış yeni bir hizmet olan Passage by 1Password’ü kullanıma sundu.

Sunum, 1Password’ün kimlik bilgisi yönetiminin ötesinde ve müşteri kimliği erişim yönetimi alanına doğru genişlediğini gösteriyor. Ama aynı zamanda trendde. Apple geçiş anahtarını tanıttı iOS’a destek iPhone’ların herhangi bir uyumlu web sitesi veya uygulama için oturum açma araçları olarak hizmet vermesini sağlamak için Eylül ayında geri döndü. PayPal çıkış yaptı iOS’ta parola desteği Ekim ayında, diğer şirketler gibi GoogleShopify, Kayak ve DocuSign da desteği kullanıma sundu.

1Password CEO’su Jeff, “Şifrelerin değiştirilmesi 2000’lerin başından beri tahmin ediliyordu, ancak şimdi 1Password ve diğerleri ile birlikte tüm büyük platformlar – Microsoft, Apple, Google vb. – şifresiz vizyonu gerçeğe dönüştürmek için FIDO İttifakına katıldı,” 1Password CEO’su Jeff Shiner, TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​söyledi. (Kimlik doğrulama için endüstriyi yöneten kuruluş olan FIDO Alliance, geçiş anahtarları için spesifikasyonları tanımlamakla görevlidir.) “Passage by 1Password’ü başlatarak, geliştiricilerin ve işletmelerin geçiş anahtarı oturumlarını ürünlerine ve Hizmetler.”

Shiner’ın geçiş anahtarlarının üstünlüğüne ilişkin görüşüne göre, biyometrik tabanlı bir oturum açma çözümü olan teknolojinin genel anlamda parolalardan çok daha güvenli olduğu doğru. The Verge’den Jess Weatherbed olarak notlargeçiş anahtarları parolaların ve iki faktörlü kimlik doğrulama veya SMS doğrulama gibi doğrulama sistemlerinin yerini alabilir ve çalınacak sabit oturum açma veya iletilen kod olmadığı için bilgisayar korsanlığı ve kimlik avı saldırılarına karşı daha iyi koruma sağlar.

Ayrıca, tartışmalı bir şekilde, şifrelerden daha kolay kullanılırlar. Araştırma FIDO İttifakı bulundu ABD tüketicilerinin %58’i alışveriş sepetini terk ettiler ve parolaları yönetmedeki zorluk nedeniyle alışverişlerini durdurdular. 1Şifrenin kendisine ait araştırma insanların %75’inin parola yerine parola kullanmayı düşüneceğini öne sürüyor.

1Şifre

Geçiş Anahtarı Flex.

1Password tarafından geçiş iki ürünü kapsar: Passkey Complete ve Passkey Flex. Complete, işletmelerin iOS, Android, MacOS ve Windows dahil olmak üzere platformlarda çalışan geçiş anahtarı kullanıcı deneyimleri oluşturmasına olanak tanır. Flex’e gelince, müşterilerin müşteri destek ekiplerini eğitirken ve çözümleri mevcut kimlik yönetimi sistemleriyle entegre ederken, zaman içinde anahtar çözümler uygulamasına olanak tanır.

Passkey Complete ve Passkey Flex aylık 1.000’e kadar aktif kullanıcı için ücretsizdir. Bunun üzerinde şirketler kullanım başına ödeme yapar; Passage’ı kullanmak için 1Password aboneliği gerekli değildir.

Shiner’a Passage’in 1Password’ün daha geniş ürün portföyüne nasıl sığdırıldığı sorulduğunda, bunun “doğal bir uzantı” olduğuna inandığını, ancak aynı zamanda genişlemeye giden bir yol olduğuna inandığını söyledi – şirketten bir yıl sonra geliyor kabarık 6,8 milyar dolar değerindeki C Serisi turda 620 milyon dolar. Bağış toplama sırasında, 1Password başarısını uzaktan ve hibrit çalışma ve bulut uygulamalarının hızla benimsenmesi, Shiner’a göre her iki eğilim de geçiş anahtarlarına yönelik daha geniş hareketle uyumlu.

ŞifreShiner, “‘in vizyonu her zaman herkes için daha güvenli, daha basit bir dijital gelecek inşa etmek olmuştur ve bunu, işletmelerin, bireylerin ve geliştiricilerin en özel bilgilerini zahmetsizce koruyabilmeleri için güvenliğe insan merkezli bir yaklaşım benimseyerek yapıyoruz” dedi. “geçiş 1Şifre çeşitli işletmelerdeki geliştiricilerin, yalnızca birkaç satır kodla anahtar oturum açma deneyimlerini projelerine entegre etmelerini sağlar … Şu anda kullanıma sunuyoruz ve binlerce geliştiricinin erken dönemde denemek için kaydolmasıyla çözümlerimize ilk başta güçlü bir ilgi gördük. aşamalar.”

1Şifre

Geçiş Anahtarı Tamamlandı.

Kullanıcıların geçiş anahtarlarını kullanarak oturum açmasına zaten izin veren bir web siteleri, uygulamalar ve hizmetler dizini sunan 1Password, Dashlane gibi rakipleri gibi tüketici tarafında teknolojiyi desteklediğini dile getirdi. Şirket kısa bir süre önce 6 Haziran’dan itibaren 1Password hesabı olan herkesin geçiş anahtarlarını kaydedip yönetebileceğini duyurdu ve 1Password izin vermeye başladı. kullanıcıları değiştirmek için geçiş anahtarı ile ana parola.

Shiner, “Parolayı ve onunla birlikte gelen sürtüşmeleri tamamen kaldırabilmek, erken benimseyenler için hızla bir rekabet avantajı haline gelecek” diye devam etti. “Güvenlik avantajı, işletme avantajı ve kullanılabilirlik avantajı olduğunda, geçiş anahtarının belirli bir sektör için benimsenmesine gerçekten yardımcı olacak şey budur… Bunu hem işletmeler hem de müşterileri için bir kazan-kazan olarak görüyoruz ve bu, bizim de yaptığımız bir şey. desteklemek ve gerçeğe dönüştürmek için heyecanlıyız.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın