TikTok ebeveyni ByteDance, ABD’de kapalı betada müzik oluşturma ve ses düzenleme uygulamasını başlattı

TikTok’un ana şirketi ByteDance bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni, kullanımı ücretsiz bir müzik prodüksiyon uygulamasını kapalı beta olarak piyasaya sürdüğünü duyurdu. Ripple adlı uygulama, şu anda küçük bir test kullanıcısı grubuna yalnızca davetle sunuluyor. ByteDance, Ripple’ın müzisyenlerin ve içerik oluşturucuların taşınabilir akıllı dijital ses iş istasyonlarına (DAW’ler) benzer bir şekilde ses oluşturmasına ve düzenlemesine yardımcı olmak için tasarlandığını söylüyor.

Ripple ile, kullanıcılar doğrudan uygulamaya bir melodi söyleyebilir veya mırıldanabilir, ardından melodiyi genişletmek ve onu enstrümantal bir şarkıya dönüştürmek için makine öğrenimini kullanır. Uygulamanın modeli, lisansı ByteDance’e ait olan veya ByteDance’e ait olan müzik üzerinde eğitildi. Çıkan şarkının uzunluğu, girilen şarkının uzunluğuyla aynı olacaktır. Şirket, Ripple’ın şu anda yalnızca enstrümantal müzik çıktıları oluşturma yeteneğine sahip olduğunu belirtiyor. ByteDance, bu yeteneği şarkı sözlerini içerecek şekilde genişletmeyi planlayıp planlamadığı konusunda yorum yapmadı.

Ripple, ByteDance’in “sanal kayıt stüdyosu” olarak adlandırdığı, kullanıcıların ses dosyalarını mobil cihazlarında kolaylıkla kaydetmelerine, kesmelerine, kırpmalarına ve düzenlemelerine olanak tanıyan bir özelliğe sahiptir. ByteDance, TechCrunch’a gelecekte içerik oluşturuculara ses düzenleme verimliliklerinde yardımcı olmak için daha mobil uyumlu araçlar eklemeyi planladığını söyledi.

ByteDance yaptığı açıklamada, “Ripple, müzikal yaratıcılığa ilham vermek ve müzisyenlerin, sanatçıların ve bestecilerin kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak için tasarlandı” dedi. “Yaratıcıların Ripple’ı kendi kısa biçimli videolarının müziklerini yapmak üzere yaratıcılıklarından yararlanmak için nasıl kullandıklarını görmekten heyecan duyuyoruz.”

Ripple'ın ses düzenleme ve oluşturma araçlarını gösteren bir resim

Görsel Kaynakları: ByteDance

Ripple’ın TikTok ile doğrudan entegrasyonu olmasa da ByteDance, içerik oluşturucuların kısa biçimli videoları için arka plan sesi oluşturmak için uygulamayı kullandığını görüyor. Şirketin bir sözcüsü, TechCrunch’a Ripple’da müzik oluşturmanın ve bunu bir TikTok videosunu müzik olarak kullanmak için kullanmanın basit olduğunu söyledi ve bir kullanıcının tek yapması gerekenin Ripple’da bir parça oluşturmak ve ardından bunu TikTok’ta paylaşmak için tıklamak olduğunu belirtti.

Şirket, müzisyenleri ve müzik tutkunlarını bu erken aşamada Ripple’ı test etmeye davet ettiğini söyledi. ByteDance, Ripple’ın beta testini yapmak isteyenleri, Ripple’ı iOS için indirebilecekleri ve bir davet kodu talep edebilecekleri Ripple.club’ı ziyaret etmeye davet ediyor. ByteDance, Ripple’ın kullanılabilirliğini genişletmeden önce kapalı beta aşamasını ne kadar süreyle çalıştırmayı planladığını paylaşmadı. Ancak şirket, bu aşamada Ripple’ı başka ülkelerde başlatma planları olmadığını söyledi.

Music Business Worldwide göz önüne alındığında, yeni uygulamanın lansmanı pek sürpriz olmadı. bildirildi Geçen yıl ByteDance, ABD’de kullanıma sunulmak üzere bir müzik oluşturma ve ses düzenleme uygulaması geliştiriyordu.

Ripple’ın Mawf adlı başka bir ByteDance uygulamasına biraz benzediğini belirtmekte fayda var. Sanatçılar ve yaratıcılar için ses düzenleme aracı beta olarak başlatıldı Geçen yıl Avrupa ve İngiltere’de ByteDance, Mawf ve Ripple’ın iki ayrı bağımsız uygulama olduğunu doğruladı. Mawf, herhangi bir ses sinyalini bir müzik aleti gibi sese dönüştürmek için makine öğrenimini kullanır.

Bugünkü lansman, ByteDance’in ABD’deki müzik işine daha derinden girmesiyle gerçekleşti. Geçen yıl, ByteDance marka başvurusu yaptı Mayıs ayında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ile “TikTok Müzik” adlı bir hizmet için. Dosyalama, ticari markanın, kullanıcıların müzik satın almasına, çalmasına, paylaşmasına ve indirmesine izin verecek bir mobil uygulamaya uygulanabileceğini belirtti. Yine geçen yıl TikTok kendi müzik pazarlama ve dağıtım platformunu başlattı. Ses açıkdaha fazla sanatçının müziğinin duyulmasına yardımcı olmak için.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın