WhatsApp, yeni QR kodu tabanlı yerel veri aktarım yöntemini tanıtıyor

WhatsApp bugün, QR kodu tabanlı bir yöntemle eski telefonunuzdan yeni bir telefona sohbeti aktarmak için yeni ve daha hızlı bir özelliği duyurdu.

Şirket, aynı işletim sistemine sahip başka bir telefona geçiş yapan kullanıcıların yerel bir Wi-Fi bağlantısı kullanarak WhatsApp verilerini aktarabileceklerini söyledi.

Görsel Kaynakları: Naber

Sohbet geçmişinizi aktarmak için her iki cihazın da açık ve aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.

  • Ardından, eski cihazda WhatsApp’ı açın ve Ayarlar > Sohbetler > Sohbet aktarımı bölümüne gidin.
  • Bu adımı tamamladıktan sonra bir QR kodu göreceksiniz.
  • Aktarım işlemini tamamlamak için yeni telefondan QR kodunu tarayın.

Şirket, veriler şifreli olduğundan ve yalnızca yerel ağınız üzerinden iki cihaz arasında paylaşıldığından, bu yöntemin üçüncü taraf çözümlerden daha güvenli olduğunu söyledi.

Şimdiye kadar WhatsApp, verileri bir cihazdan aynı işletim sistemini çalıştıran başka bir cihaza (iOS veya Android) aktarmak için bulut yedeklemelerine güveniyordu. Şirket ilk kez bu tür bir geçiş için yerel bir aktarım yöntemi sunuyor.

WhatsApp zaten destekliyor iOS’tan Android’e ve Android’den iOS’a geçiş. Ancak, her iki yöntem de bir QR kodunu taramaktan biraz daha karmaşıktır.

Sohbet uygulaması ayrıca tek bir hesap için çoklu cihaz özelliğine sahiptir. Bu şekilde, çeşitli cihazlarda tek bir telefon numarasıyla gönderilen ve alınan mesajları senkronize edebilirsiniz. Şirket, Nisan ayında özelliği birden çok telefonu destekleyecek şekilde güncelledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın